Attractive young woman holding scented oil bottle

O prospešných účinkoch extra panenského oleja sa už vie dávno. Vieme, že je vhodnou a zdravou ingredienciou do kuchyne a taktiež, že je prospešný pre našu pokožku či vlasy. Ale ako správne používať tento zázrak, ako často a akým spôsobom?

Účinný kondicionér pre vaše vlasy:
Poznáte to, raz sú vaše vlasy suché zo slnka a vyzerajú ako slama a tvoria sa vám lupiny. Inokedy máte pocit, že si môžete umývať vlasy aj každý deň a stále sa budú mastiť. Výborným riešením pre oba problémy je práve vlastná kúra vytvorená z olivového oleja.

Ak ho chcete nahradiť za kondicionér, stačí ho aplikovať na vlhké vlasy po dobu 20-25 minút. Ak sa chcete zbaviť lupín, rozmiešajte olivový olej s kvapkou citrónu a pred umytím vlasov si premasírujte pokožku hlavy týmto roztokom. Účinky sa dostavia ihneď.

Odstraňovač make-upu a očných tieňov:
Ak máte citlivú pokožku, ktorej prekážajú chemické prípravky na odličovanie z drogérie, tak práve olivový olej je ten pravý. Stačí len nakvapkať trochu olivového oleja na odličovací tampón a prechádzať jemne po pokožke.

Ak si chcete odstrániť očné tiene alebo vašu špirálu, vytvorte si svoj vlastný odličovač, na ktorý budete potrebovať malú uzatvárateľnú fľaštičku, vodu a už spomínaný olej. Do fľaštičky nalejte 2/3 vopred prevarenej vody a 1/3 olivového oleja. Dobre to premiešajte a váš odličovač je na svete! Dôležité je pretrepať to pred každým použitím.

Prípravok na zjemnenie vašej pokožky na rukách:
Ak ste jedna z tých, ktorej pokožka na rukách nie je ideálne a stačí len jedno umývanie riadov a pokožka vám popraská, skúste tento zázrak. Najprv si namočte ruky po dobu piatich minút do roztoku z bieleho octu a teplej vody v pomere 1:1, následne si nakvapkajte pár kvapiek olivového oleja na ruky a nechajte to pôsobiť približne desať minút.

Ak chcete úplnú hydratáciu rúk, tak je najlepšie si ruky zabaliť do uteráka alebo fólie počas celej noci.

Podpora pre rast nechtov:
Ak máte slabé nechty, ktoré sa lámu a pomaly rastú, skúste si na 20 minút namočiť nechty do olivového oleja. Pre dlhodobý účinok to opakujte minimálne raz týždenne.

Upokojujúci kúpeľ pre vašu myseľ a telo:
Ak túžite po maximálnom upokojení, relaxe a regenerácii tela a duše skúste si pripraviť olivový kúpeľ. Stačí len pridať pár kvapiek oleja do horúcej vody a vaše telo sa vám určite poďakuje. Olivový olej totiž obsahuje antioxidant, vitamín E a polyfenol, ktoré majú pozitívne účinky hlavne na vašu pokožku.

Ideálny peeling:
Skúste si urobiť počas sprchovania peeling, ktorý vás dokonalo hydratuje. Na prípravu potrebujete len 2 lyžice hnedého cukru, čerstvej mletej kávy, 3 lyžice olivového oleja a 1 lyžičku medu. Zmiešajte to a krúživými pohybmi nanášajte na pokožku. Následne to len umyte a užite si výsledný efekt.

ZDROJ: womenshealthmag.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…