Tatjana Patitz, jedna z elitnej skupiny slávnych supermodeliek, ktoré v 80. a 90. rokoch zdobili obálky časopisov a objavili sa v piesni Georgea Michaela “Freedom! ’90”, zomrela vo veku 56 rokov.

Úmrtie Patitzovej v kalifornskej Santa Barbare potvrdila jej newyorská agentka Corinne Nicolasová z agentúry Model CoOp. Nicolas uviedla, že príčinou bola choroba, ale ďalšie podrobnosti neuviedla.

Patitzová, ktorá sa narodila v Nemecku, vyrastala vo Švédsku a neskôr žila v Kalifornii, bola známa ako súčasť elitnej hŕstky “originálnych” supermodeliek, ktoré sa objavili v Michaelovom videu spolu s Christy Turlingtonovou, Lindou Evangelistou, Naomi Campbellovou a Cindy Crawfordovou.

Bola obľúbenkyňou módneho fotografa Petra Lindbergha, ktorý vyzdvihol jej prirodzenú krásu na svojej slávnej fotografii z roku 1988 s názvom Biele košele: Šesť supermodeliek, Malibu” a na obálke britského Vogue v roku 1990 – čo podľa Vogue viedlo Michaela k tomu, aby ju obsadil do svojho videoklipu so synchronizáciou pier.

Časopis citoval svoju globálnu šéfredaktorku Annu Wintour, ktorá povedala, že Patitzová bola “vždy európskym symbolom elegancie, ako Romy Schneiderová – Monica Vittiová. Bola oveľa menej viditeľná ako jej rovesníčky – tajomnejšia, dospelejšia, nedosiahnuteľnejšia – a to malo svoje čaro.”

V jednom rozhovore v roku 2006 Patitzová vyjadrila názor, že zlatý vek supermodeliek sa skončil.

“Nastala skutočná éra a dôvodom, prečo sa tak stalo, bolo to, že sa do nej vniesol glamour,” citoval ju časopis Prestige Hong Kong. “Teraz to prevzali celebrity a herečky a modelky sú úplne v úzadí.”

Poznamenala tiež, že modelky z jej éry mali zdravšie postavy.

“Ženy boli zdravé, nie tieto vychudnuté malé modelky, ktorých mená už nikto nepozná,” povedala Patitzová.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…