Tatjana Patitz, jedna z elitnej skupiny slávnych supermodeliek, ktoré v 80. a 90. rokoch zdobili obálky časopisov a objavili sa v piesni Georgea Michaela “Freedom! ’90”, zomrela vo veku 56 rokov.

Úmrtie Patitzovej v kalifornskej Santa Barbare potvrdila jej newyorská agentka Corinne Nicolasová z agentúry Model CoOp. Nicolas uviedla, že príčinou bola choroba, ale ďalšie podrobnosti neuviedla.

Patitzová, ktorá sa narodila v Nemecku, vyrastala vo Švédsku a neskôr žila v Kalifornii, bola známa ako súčasť elitnej hŕstky “originálnych” supermodeliek, ktoré sa objavili v Michaelovom videu spolu s Christy Turlingtonovou, Lindou Evangelistou, Naomi Campbellovou a Cindy Crawfordovou.

Bola obľúbenkyňou módneho fotografa Petra Lindbergha, ktorý vyzdvihol jej prirodzenú krásu na svojej slávnej fotografii z roku 1988 s názvom Biele košele: Šesť supermodeliek, Malibu” a na obálke britského Vogue v roku 1990 – čo podľa Vogue viedlo Michaela k tomu, aby ju obsadil do svojho videoklipu so synchronizáciou pier.

Časopis citoval svoju globálnu šéfredaktorku Annu Wintour, ktorá povedala, že Patitzová bola “vždy európskym symbolom elegancie, ako Romy Schneiderová – Monica Vittiová. Bola oveľa menej viditeľná ako jej rovesníčky – tajomnejšia, dospelejšia, nedosiahnuteľnejšia – a to malo svoje čaro.”

V jednom rozhovore v roku 2006 Patitzová vyjadrila názor, že zlatý vek supermodeliek sa skončil.

“Nastala skutočná éra a dôvodom, prečo sa tak stalo, bolo to, že sa do nej vniesol glamour,” citoval ju časopis Prestige Hong Kong. “Teraz to prevzali celebrity a herečky a modelky sú úplne v úzadí.”

Poznamenala tiež, že modelky z jej éry mali zdravšie postavy.

“Ženy boli zdravé, nie tieto vychudnuté malé modelky, ktorých mená už nikto nepozná,” povedala Patitzová.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…