Príčiny tejto bolestivej nepríjemnosti môžu byť rôzne. Bolesť sa môže dostaviť nielen kvôli zraneniu, ale aj kvôli ochoreniam, ktoré sa vyskytujú častejšie než si myslíte.

Približne 50% staršej populácie osteoartritídou. Je to jedna z veľmi nepríjemných chorôb, ktorá sa ľahko môže objaviť aj u vás. Jedná sa o opotrebovanie chrupaviek, kvôli ktorému sa vaše kosti trú priamo o seba. Takýto stav je bolestivý a bráni bežnému fungovaniu.

Pokiaľ ale viete, že toto je stav, ktorý sa vás netýka, hľadajte príčinu inde. Pomoc môžete nájsť napríklad u najrôznejších odborníkov a fyzioterapeutov. V tom najlepšom prípade vám poradia rôzne cviky, ktoré budú riešiť priamo váš konkrétny problém.

Bolesti kolien nie je dobré ignorovať a zanedbávať, nakoľko pri dlhodobej nedbalosti môže váš problém skončiť až na operačnom sále, čo určite nie je príjemné a liečba bude taktiež zdĺhavejšia.

Ak máte však problém práve so spomínanou osteoartritídou, sú tu spôsoby, ako sa tejto pálčivej bolesti zbaviť! Bolesti sa pravdepodobne zbavíte len na určitú dobu, ale dobrou správou je, že túto jednoduchú techniku ​​môžete opakovať a uľaviť si tak od bolesti kedykoľvek bude treba.

Odporúčame tiež užívanie rôznych vitamínov a doplnkov stravy, ktoré prospievajú prave vašim kĺbom. Medzi tie patrí aj napríklad vápnik, ktorý posilní hlavne vaše kosti. Ak ste vo fáze, kedy je bolesť nezvládnuteľná, môže vám byť jasné, že sa vaše kosti o seba trú kvôli opotrebovanej chrupavke. Aby ste sa bolesti zbavili, urobte nasledovné, dočítate sa na poslednej strane nižšie: 

  • najprv si vezmite uterák a ľubovoľnú stoličku
  • uterák zrolujte a sadnite si na stoličku
  • dajte si uterák pod koleno do priehlbiny a nohu ohnite tak, aby ste si mohli položiť chodidlo na sedadlo stoličky
  • napnite lýtkový sval a po chvíli ho zase uvoľnite
  • tento cvik opakujte po dobu 2 minút

Teraz by ste mali pocítiť úľavu, pretože ste vytvorili priestor medzi kosťami, ktoré sa o seba treli. Tento cvik je skvelý práve vďaka svojej nenáročnosti a vďaka tomu, že ho môžete praktizovať skoro kdekoľvek a kedykoľvek vás začne koleno bolieť.

ZDROJ prosvet.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…