The map, 2013, based on 1.1 billion users

V pondelok skoro ráno sa na juhu Španielska prevrátil autobus so sezónnymi pracovníkmi z Maroka, pričom jedna osoba zahynula a ďalších 25 osôb bolo zranených, z toho sedem vážne.

K nehode, ktorá sa stala tesne pred východom slnka na ceste približne 50 kilometrov od juhozápadného andalúzskeho mesta Huelva, došlo v autobuse, v ktorom sa viezlo 34 marockých poľnohospodárskych robotníkov, uviedla záchranná služba 112.

“Jedna žena zomrela a 25 ďalších osôb bolo zranených, z toho sedem vo veľmi vážnom stave, keď sa prevrátil autobus so sezónnymi pracovníkmi,” uviedla linka 112 na webovej stránke regionálnej vlády.

Bezprostredne nebolo jasné, čo bolo príčinou nehody v oblasti známej svojím rozsiahlym poľnohospodárskym priemyslom, pričom región Andalúzia je najväčším európskym vývozcom ovocia a zeleniny.

V samostatnom vyhlásení zdravotníci záchrannej služby CES uviedli, že “v autobuse cestovalo 34 pracovníkov; jeden z nich pri nehode zomrel, sedem ďalších bolo vážne zranených a 18 ďalších bolo ľahko zranených”.

Ministerka práce Yolanda Díazová vo svojich vyjadreniach pred prvomájovými pochodmi vyjadrila “sústrasť a hlbokú sústrasť pracovníkom, ktorých zastihla táto veľmi vážna nehoda”.

Španielsko sa pri zbere ovocia tradične spolieha na tisíce sezónnych pracovníkov zo zahraničia, pričom provincia Huelva v tomto ročnom období produkuje približne 90 % európskej úrody jahôd.

 

zdroj: thelocal.es

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…