Práve sa stalo

Včera došlo v ruskom meste Machačkala k tragickému výbuchu na čerpacej stanici, ktorý si vyžiadal viac ako 30 životov a spôsobil zranenia u viac ako 100 ľudí. Podľa informácií získaných od svedka, ktorého cituje denník Izvestija, vznikol požiar v oblasti, kde boli zaparkované vozidlá, a následne sa rozšíril na čerpaciu stanicu.

K výbuchu došlo v hlavnom meste autonómnej republiky Dagestan, Machačkale. Požiar, ktorý predchádzal výbuchu, vypukol v autoservise a následne sa rozšíril na čerpaciu stanicu. Plamene sa rýchlo zachytili a zasiahli plochu 600 štvorcových metrov. Agentúra RIA Novosti informovala, že ministerstvo pre mimoriadne situácie pracuje na mieste incidentu.

Medzi obetami tragédie sa nachádzajú aj tri deti, oznámil gubernátor Dagestanu Sergej Melikov. Desiatky zranených, vrátane 13 detí, sú v kritickom stave. Na pomoc a evakuáciu ťažko zranených bolo vyslané vládne lietadlo Il-76 do Moskvy.

Miesta tragédie je stále v procese čistenia a zháňania prípadných ďalších obetí. Vyšetrovanie zistilo, že sa pravdepodobne jedná o porušenie bezpečnostných predpisov. Dagestanská vláda vyhlásila 15. august za deň smútku.

Zdroj: RIA novosti

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…