The map, 2013, based on 1.1 billion users

V prístavnom meste Mariupol, kde sa Ukrajinci snažia vzdorovať postupu ruských inváznych síl, zomrelo v nedeľu v miestnej nemocnici šesťročné dievčatko. Zranila sa pri ruskom ostreľovaní, informovala v pondelok agentúra AP.

Dievča bolo bledé, keď ho previezli do nemocnice, pyžamo s jednorožcami malo zakrvavené. Hnedé vlasy mala zviazané do chvosta gumičkou. Do nemocnice ju priviezli spolu s otcom, ktorý bol celý od krvi a mal obviazanú hlavu. Záchranári sa zo všetkých síl snažili dievča oživiť. Jej matka stála pred sanitkou a plakala.

“Vytiahnite ju! Vytiahnite ju! Zvládneme to!” zakričal jeden z nemocničného personálu, ktorý sa ponáhľal do sanitky s nosidlami.

O chvíľu už bolo dievča vo vnútri, obklopené sestrami a lekármi. Jeden jej dal injekciu. Ďalší sa ju pokúšal oživiť pomocou defibrilátora. Sestrička plakala. Lekár v modrom lekárskom plášti, ktorý pumpoval dievčaťu kyslík, sa pozeral priamo do kamery reportéra agentúry AP, ktorý mal povolenie vstúpiť.

“Ukážte to Putinovi,” povedal doktor nahnevane. “Oči dieťaťa a plačúci lekár,” dodal.

Život dievčaťa sa nepodarilo zachrániť. Lekár sa jemne dotkol jej tváre, aby zavrel oči, uviedla agentúra AP. Jej telo zostalo osamotené v miestnosti, zakryté pestrofarebnou polyesterovou bundou zafarbenou krvou.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: cnn.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…