The map, 2013, based on 1.1 billion users

V prístavnom meste Mariupol, kde sa Ukrajinci snažia vzdorovať postupu ruských inváznych síl, zomrelo v nedeľu v miestnej nemocnici šesťročné dievčatko. Zranila sa pri ruskom ostreľovaní, informovala v pondelok agentúra AP.

Dievča bolo bledé, keď ho previezli do nemocnice, pyžamo s jednorožcami malo zakrvavené. Hnedé vlasy mala zviazané do chvosta gumičkou. Do nemocnice ju priviezli spolu s otcom, ktorý bol celý od krvi a mal obviazanú hlavu. Záchranári sa zo všetkých síl snažili dievča oživiť. Jej matka stála pred sanitkou a plakala.

“Vytiahnite ju! Vytiahnite ju! Zvládneme to!” zakričal jeden z nemocničného personálu, ktorý sa ponáhľal do sanitky s nosidlami.

O chvíľu už bolo dievča vo vnútri, obklopené sestrami a lekármi. Jeden jej dal injekciu. Ďalší sa ju pokúšal oživiť pomocou defibrilátora. Sestrička plakala. Lekár v modrom lekárskom plášti, ktorý pumpoval dievčaťu kyslík, sa pozeral priamo do kamery reportéra agentúry AP, ktorý mal povolenie vstúpiť.

“Ukážte to Putinovi,” povedal doktor nahnevane. “Oči dieťaťa a plačúci lekár,” dodal.

Život dievčaťa sa nepodarilo zachrániť. Lekár sa jemne dotkol jej tváre, aby zavrel oči, uviedla agentúra AP. Jej telo zostalo osamotené v miestnosti, zakryté pestrofarebnou polyesterovou bundou zafarbenou krvou.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: cnn.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…