Američanka Alexandra sa narodila v malom mestečku Lansdowne. Rodina dievčaťa žila v obrovskom starom dome. Vedľa nich žil so svojou ženou starší lekár. Alexandra si stále pamätá slová staršej ženy, ktoré sa jej dostali do hlavy, keď bola ešte malé dievča.

Susedka chcela otcovi Alexandry porozprávať o tom, že pod ich domom boli kedy katakomby. Muž však odmietol týmto rečiam veriť, no malá Saša si rada predstavovala rôzne predstavy o tom, ako sa pod ich domom nachádza skrytá komnata…Po čase Alexandra opustila rodinné hniezdo.


No nedávno sa vrátila späť do domu ako už 43-ročná. Matka, aj jej brat zomreli, no a otec sa rozhodol, že jej dom daruje. Alexandra sa však presťahovať späť nechcela, a preto sa rozhodla dom prenajímať.

Nájomníci sa však čoskoro Alexandre ozvali a sťažovali sa, že podlaha v suteréne sa prepadla. Po príchode zistila, že vzniknutá diera vedie do nejakej miestnosti, o ktorej nikdy predtým nepočula!

Pracovníci, ktorých najala žena, začali kopať. Štyri metre hlboko pod podlahou suterénu našli priestrannú miestnosť, ku ktorej viedla celá sieť tunelov! Keď sa o tom dozvedela, hneď si uvedomila, že to sú tie katakomby z príbehov starej susedky a ukázalo sa, že mala pravdu.

Preto sa rozhodla, že si prečíta niečo o dejinách mesta v rôznych knihách. Po niekoľkých týždňoch výskumu sa žena konečne dozvedela, odkiaľ pochádzajú tajomné katakomby pod starým domom.

Našťastie to neboli žiadne žaláre, ktoré by dali postaviť predkovia. Práveže naopak, bývalí obyvatelia domu mali mimoriadne ušľachtilé ciele!

Zdá sa, že miestnosť v suteréne bola súčasťou takzvanej „starej železničnej stanice“, ako ju vtedy prezývali. Vtedy slúžila táto podzemná sieť na prepravu čiernych otrokov z južných štátov do severnejších. Ľudia, ktorí týmto nešťastným ľudom pomáhali preto postavili špeciálne útočiská, kde mohli utečenci odpočívať, keď cestovali podzemnými tunelmi.

Alexandra chce miestnosť zmeniť na mini-múzeum venované ľudom, ktorí riskovali všetko, aby zachránili čiernych otrokov.

ZDROJ: videoboom.cc, boredomtherapy.com
Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…