Nepríjemné prekvapenie, ktoré by chcel asi len málokto z nás zažiť. Majiteľ domu v Queenslande našiel na svojej záhrade hada. Prvotný šok neskôr vystriedal strach. Jeho obavy sa potvrdili po príchode experta na hady, ktorý potvrdil, že ide o nebezpečný druh.

Tichý votrelec sa ukrýval v záhrade. Majiteľ domu si hada všimol v okolí garáže, v blízkosti záhrady a okamžite zavolal odbornú pomoc. Odborník na hady Christian Andersen potvrdil, že ide o jedovatý druh, na druhej strane pre človek by nemal byť nebezpečný. Podľa odborníka išlo o hada známeho ako Demansia psammophis, zvykne sa označovať aj ako „gepard hadieho sveta“.

Niektorí odborníci tvrdia, že sa dokáže pohybovať rýchlosťou blesku. Kvôli jej vzhľadu si ju ľudia často zamieňajú s oveľa nebezpečnejším druhom hadu, Pakobrou východnou. Uhryznutie tohto hadu môže a vo väčšine prípadov aj býva smrteľné.

Had má okrem týchto aj iné vlastnosti. Dokáže so svojím okolím splývať, čím je voľným okom veľmi ťažko rozoznateľný.

„Jed tohto druhu nie je pre človeka nebezpečný. Napriek tomu sa stáva, že utrpí anafylaktickú reakciu, preto sa doporučuje návšteva lekára. Uhryznutie hadom by sa nemalo podceniť,“ uvádza na záver odborník na hady.

Asi málokto z nás by si želal zažiť niečo podobné. No aj v tomto prípade platí, že je veľmi dôležité zachovať si hladnú hlavu a konať s rozvahou.

ZDROJ msn.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…