Juhoafrický raper Costa Titch tento víkend náhle zomrel, uviedla jeho rodina na Instagrame, niekoľko hodín po vystúpení na hudobnom festivale.

Hudobník, ktorého skutočné meno je Constantinos Tsobanoglou, mal 28 rokov.

Na záberoch, ktoré kolujú na sociálnych sieťach, sa zdá, že Tsobanoglou spadol na pódiu predtým, ako ho niekto vedľa neho zdvihol. Tsobanoglou sa potom na niekoľko sekúnd postaví a potom zrejme skolabuje.

“S hlbokou bolesťou musíme v tejto chvíli konštatovať jeho odchod,” uviedla Tsobanoglouova rodina v príspevku na svojom Instagrame. “Sme vďační za záchranárov a všetkých, ktorí boli prítomní v jeho posledných hodinách.”

Vo vyhlásení sa neuvádza príčina smrti.

Festival Ultra South Africa, na ktorom vystupoval, uviedol, že je “zdrvený” smrťou mladého rapera.

“Costa bol galvanizujúcim hlasom medzi juhoafrickou amapiano scénou – talentovaný raper, tanečník, spevák, skladateľ, spolupracovník a priateľ festivalu,” uvádza sa vo vyhlásení.

Tsobanoglou bol v Južnej Afrike rastúcou senzáciou a jednou z najväčších hviezd amapiano, hudobného štýlu, ktorý charakterizuje deep house, basové linky poháňané log-drumom a oduševnené klavírne melódie. Jeho rapový štýl spája kultúru, štýl a domorodé jazyky Južnej Afriky s medzinárodnými rapovými subžánrami, ako je trap music, ktorý vznikol na prekvitajúcej hip-hopovej scéne v Atlante.

Tsobanoglou sa narodil v Nelspruite na severovýchode Južnej Afriky a ešte predtým, ako sa stal raperom, mal za sebou úspešnú kariéru v oblasti tanca.

Tsobanoglouova skladba “Big Flexa” z neho urobila hviezdu v celej Afrike po tom, ako sa stala úspešnou na TikToku. Rapper nedávno nadviazal spoluprácu s hudobným vydavateľstvom, ktoré založil senegalsko-americký hudobník Akon, ktorý sa objavil v remixe skladby “Big Flexa”.

Tsobanoglouova smrť prišla mesiac po tom, čo bol pri streľbe zabitý jeho priateľ a spolupracovník, kolega raper AKA.

zdroj: cnn.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…