Podľa úradov jednomotorové lietadlo s pilotom a jedným pasažierom havarovalo na kalifornskej diaľnici 91 po poruche motora, pričom narazilo do nákladného auta a vznietilo sa.

Podľa Federálneho leteckého úradu sa dvom ľuďom v lietadle nič nestalo. K incidentu došlo na diaľnici 45 minút východne od centra Los Angeles.

Podľa hasičského zboru v Corone, ktorý okamžite dorazil na miesto, sa lietadlo po náraze do kamióna rozlomilo a pri náraze sa vznietilo okolo 12:30. Na videozázname, ktorý zbor zdieľal, bolo vidieť, ako hasiči rýchlo uhasili plamene. Videozáznam z palubnej kamery, ktorý získal portál USA TODAY a ktorý koloval na sociálnych sieťach, zachytával moment, keď sa malé lietadlo preplietalo medzi autami a pristávalo.

Pilot Andrew Cho povedal losangeleskej televíznej stanici KTLA, že jeho výcvik mu umožnil poloúspešne pristáť v premávke.

“Bol to pocit ako tvrdý náraz, ťažko ho opísať,” povedal Cho. “Boli sme 4 až 5 metrov vo vzduchu, keď sa lietadlo úplne zastavilo a spadlo na zem. Zapracoval váš výcvik a vy ste urobili správnu vec. Pokiaľ nepodľahnete panike, dosiahnete najlepší výsledok.”

Lietadlo, jednomotorový Piper Cherokee PA-32, malo podľa FAA počas letu na mestské letisko Corona bližšie nešpecifikovaný “problém s motorom”.

“Pilot tvrdí, že pri záverečnom klesaní na mestské letisko Corona došlo k možnej poruche motora,” uviedol kapitán kalifornskej diaľničnej polície Levi Miller prostredníctvom televízie KTLA. “(Máme) dnes veľké šťastie, že premávka bola slabá a zdá sa, že pilot urobil dobrú navigáciu pri pristávaní, ktorá zabránila tomu, čo mohlo byť veľmi zlou tragédiou.”

Nehoda viedla k veľkému zhluku v premávke na diaľnici 91, ktorá bola niekoľko hodín zaclonená na mnoho kilometrov, pretože policajti zablokovali všetky hlavné jazdné pruhy.

zdroj: eu.usatoday.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…