Podľa úradov jednomotorové lietadlo s pilotom a jedným pasažierom havarovalo na kalifornskej diaľnici 91 po poruche motora, pričom narazilo do nákladného auta a vznietilo sa.

Podľa Federálneho leteckého úradu sa dvom ľuďom v lietadle nič nestalo. K incidentu došlo na diaľnici 45 minút východne od centra Los Angeles.

Podľa hasičského zboru v Corone, ktorý okamžite dorazil na miesto, sa lietadlo po náraze do kamióna rozlomilo a pri náraze sa vznietilo okolo 12:30. Na videozázname, ktorý zbor zdieľal, bolo vidieť, ako hasiči rýchlo uhasili plamene. Videozáznam z palubnej kamery, ktorý získal portál USA TODAY a ktorý koloval na sociálnych sieťach, zachytával moment, keď sa malé lietadlo preplietalo medzi autami a pristávalo.

Pilot Andrew Cho povedal losangeleskej televíznej stanici KTLA, že jeho výcvik mu umožnil poloúspešne pristáť v premávke.

“Bol to pocit ako tvrdý náraz, ťažko ho opísať,” povedal Cho. “Boli sme 4 až 5 metrov vo vzduchu, keď sa lietadlo úplne zastavilo a spadlo na zem. Zapracoval váš výcvik a vy ste urobili správnu vec. Pokiaľ nepodľahnete panike, dosiahnete najlepší výsledok.”

Lietadlo, jednomotorový Piper Cherokee PA-32, malo podľa FAA počas letu na mestské letisko Corona bližšie nešpecifikovaný “problém s motorom”.

“Pilot tvrdí, že pri záverečnom klesaní na mestské letisko Corona došlo k možnej poruche motora,” uviedol kapitán kalifornskej diaľničnej polície Levi Miller prostredníctvom televízie KTLA. “(Máme) dnes veľké šťastie, že premávka bola slabá a zdá sa, že pilot urobil dobrú navigáciu pri pristávaní, ktorá zabránila tomu, čo mohlo byť veľmi zlou tragédiou.”

Nehoda viedla k veľkému zhluku v premávke na diaľnici 91, ktorá bola niekoľko hodín zaclonená na mnoho kilometrov, pretože policajti zablokovali všetky hlavné jazdné pruhy.

zdroj: eu.usatoday.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…