The map, 2013, based on 1.1 billion users

Incident, ktorý sa mohol skončiť tragédiou, sa odohral v pondelok 17. júla v Prahe. 42-ročná matka nechala svoje päťmesačné dievčatko v aute zaparkovanom na priamom slnku, s iba mierne otvoreným oknom, a odišla na poštu.

Dieťa bolo našťastie zachránené včas zdravotnou sestrou, ktorá si všimla jeho stavu a zavolala políciu.

Podľa svedkov sa matka pohybovala po Hábovej ulici, keď si všimla dieťa vo vozidle pred budovou Českej pošty. Auto stálo na priamom slnku, malo len ľahko otvorené okno, a dievčatko bolo celé zpocené vo svojej autosedačke. Svedok čakal približne desať minút, či sa k vozidlu nevráti vodič, ale nič sa nestalo, tak zavolala políciu.

Keď dorazili záchranári, matka sa k nim chovala arogantne a tvrdila, že vyšetrovanie jej dieťaťa je zbytočné. Nakoniec súhlasila a nastúpila do sanitky so svojím päťmesačným dievčatkom. Počas vyšetrovania priznala, že odišla na pol hodinu, ale nechala okno ľahko otvorené a pre dievčatko položila mokrú plienku.

Záchranári jej odporučili, aby dievčatko previezli na podrobnejšie vyšetrenie do nemocnice, ale matka s tým nesúhlasila. Policajti teraz vyšetrujú prípad ako možné opustenie dieťaťa.

Polícia opätovne varuje pred nechávaním detí v autách, najmä počas letných mesiacov, kedy vonkajšie teploty často presahujú 30 stupňov. “Stačí 15 minút a teplota vo vozidle zaparkovanom na slnku výrazne stúpne. Mierne otvorené okno nie je riešením a život nezachráni. Parkujte v tieni, ak je to možné,” uvádzajú.

zdroj: blesk.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…