V Grécku došlo k tragédii, keď sa počas boja s požiarmi zrútilo záchranné lietadlo. Požiare, ktoré sužujú južnú časť Európy, ohrozujú nielen civilné obyvateľstvo. Záchranári a dobrovoľníci podstupujú dvojnásobné riziko, pretože nasadzujú vlastný život v boji s touto prírodnou katastrofou. Hasičské práce prebiehajú vo veľkej miere aj zo vzduchu, avšak jeden manéver skončil tragicky.

Záchranné lietadlo Canadair CL-215 bolo vyslané na južnú časť gréckeho ostrova Evia, aby hašilo požiar zo vzduchu. Manéver sa však nepodaril podľa očakávaní. Podľa informácií z Ekathimerini, lietadlo riadil pilot 355. taktickej letky gréckych vzdušných síl.

Na miesto nešťastia, ktoré sa odohralo východne od Atén pri meste Karystos, boli povolané hasičské oddiely. Zábery z nehody poskytla štátna rozhlasová stanica ERT. Lietadlo spúšťalo vodu na požiar pod sebou a potom sa pilot snažil otočiť. Pravé krídlo sa však zachytilo o jeden zo stromov a v tej chvíli začalo lietadlo strácať výšku. Náhle zmizlo za kopcom, za ktorým bolo vidieť už len veľký výbuch a plamene.

Podľa Aerotime išlo o model Canadair CL-215, ktorý bojoval s požiarmi práve v tejto lokalite ostrova Evia. K incidentu malo dôjsť krátko pred 15:00 miestneho času. Stav posádky v tejto chvíli nie je známy.

Grécko zasiahli toto leto vysoké teploty sprevádzané suchom a miestami aj nárazovým vetrom. Za posledných desať rokov nebola v Grécku v lete nameraná tak vysoká teplota vzduchu ako práve v týchto dňoch. Okrem ostrova Evia sú požiarom zasiahnuté aj Korfu a Rhodos. Vo všetkých častiach prebieha evakuácia turistov aj miestneho obyvateľstva. V rámci európskej vzájomnej pomoci boli nasadené stovky hasičov z Francúzska, Talianska, Rumunska, Slovenska aj Poľska.

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…