The map, 2013, based on 1.1 billion users

V Tatrách sa stala tragédia, keď mladý muž z Poľska, vybavený iba krátkym tričkom a letnou obuvou, vyšiel na výšku 2 308 metrov a už sa nevrátil domov.

Informáciu priniesol portál iDnes, ktorý sa odvoláva na poľské zdroje.

K nehode došlo v nedeľu 28. mája na Mengusovskom sedle, ktoré sa nachádza na poľskej strane Tatier a dosahuje výšku 2 308 metrov. Aj napriek snehovým podmienkam v tomto období sa muž rozhodol vydať na túru s kamarátom. Bohužiaľ, vo výške približne 2 380 metrov spadol do priepasti hlboko 150 metrov. Tatranský horský záchranársky servis TOPR už nemohol poskytnúť mužovi žiadnu pomoc.

Hovorca TOPR, Marcin Józefowicz, vysvetlil, že v tomto období v Tatrách ešte panujú zimné podmienky a takéto výlety by mali byť vykonávané s primeraným vybavením. Telo mladého Poľaka bolo prevezené do nemocnice v Zakopanom, zatiaľ čo druhého turistu museli záchranári evakuovať vrtuľníkom po nehode.

Toto nešťastie sa stalo iba deň po inej tragédii, kedy 38-ročná slovenská turistka spadla zo Zbojníckeho chodníka vo Vrátnej doline. Informácie od záchranárov naznačujú, že po pošmyknutí spadla do rokliny a už nereagovala. Na mieste zostali tri malé deti vo veku 4, 7 a 8 rokov, ktoré prevzali príslušníci polície. Záchranári a lekár prišli na miesto nehody a pomohli pri evakuácii.

Zdroj: idnes.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…