The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dňa 14. augusta 2023 nastala tragická udalosť v jadeitovej bani v Mjanmarsku, kde sa udial masívny zosuv pôdy. Podľa miestnych záchranných zložiek je momentálne nezvestných najmenej 25 ľudí. Záchranári vyjadrili znepokojenie nad situáciou, keďže bane boli slabo kontrolované a nezabezpečené.

Oblasť, v ktorej k zosuvu pôdy došlo, je pomerne odľahlá a ťažko prístupná, čo komplikuje priebeh záchranných prác. Zatiaľ nemajú k dispozícii presný zoznam nezvestných osôb, a to kvôli neprehľadným okolnostiam následku zosuvu.

Podľa miestnych úradov spôsobili zosuv pôdy intenzívne dažde, ktoré postihli túto ázijskú krajinu v uplynulých týždňoch. Bane sa nachádzajú v regióne, kde ťažba jadeitu prebiehala v slabo regulovaných podmienkach. Okolnosti zosuvu naznačujú, že zemina v blízkosti bane sa zosunula o 150 – 180 metrov. Pátracie a záchranárske práce stále pokračujú, no zatiaľ sa nenašli žiadne telá.

Záchranári však tiež upozornili na riziko sekundárnych zosuvov pôdy, ktoré môžu ešte viac komplikovať situáciu. Prevádzka bane bola v dôsledku dažďov pozastavená, a preto sa do oblasti pravdepodobne dostavili aj obyvatelia okolitých obcí na hľadanie jadeitu, čo môže ohroziť ich bezpečnosť.

Ťažba jadeitu v Mjanmarsku je známa ako lukratívne odvetvie, no zároveň je slabo regulovaná. Mnohí pracovníci, vrátane migrantov, pracujú v týchto baniach za nevyhovujúcich podmienok, čo vedie k rôznym nehodám a tragickým udalostiam.

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…