Skupina turistov, ktorá navštívila Národný park Glacier v americkom štáte Montana, bola konfrontovaná so skutočnou divočinou, keď ich medveď grizzly začal sledovať počas ich túry. 

Podľa informácií z videa skupina túristov si všimla, že ich sleduje veľký medveď grizzly. Napriek tomu, že sa snažili zahlušiť medveďa vytváraním hluku, zvedavý grizzly sa k nim neustále približoval. Hoci medveď neprejavoval známky agresivity, turistov toto stretnutie s divokou zverou zdesilo.

Jeden z mužov z turistickej skupiny sa rozhodol kričať na medveďa a snažil sa ho donútiť vyliezť na kopec. Pri tomto konaní držal v ruke sprej proti medveďom a ostatní z turistickej skupiny boli pripravení ho použiť na odohnanie medveďa.

Keď sa situácia nezlepšovala, tento muž sa rozhodol vystúpiť pred medveďa agresívnejšie. Približoval sa k nemu a rukami mu signalizoval, aby odišiel. Táto taktika našťastie fungovala. Medveď pochopil gestá a utekal na kopec, naopak turisti na to reagovali so smiechom. Mali veľké šťastie, že z tejto situácie vyšli bez ujmy.

Grizzly medvede sú jednými z najväčších a najznámejších predátorov v Severnej Amerike. Tieto všežravé zvieratá zvyčajne predstavujú nebezpečenstvo iba vtedy, ak sa blížime k ich teritóriu alebo k ich potomstvu. Túto situáciu však musíme brať ako pripomienku, že ak sa ocitneme v ich prítomnosti, mali by sme rešpektovať ich priestor a nikdy sa s nimi nezahrávať.

zdroj: youtube.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…