MIMORIADNE

Posledné roky zimy sú jednoducho hrozné: mokré, dažďivé, vlhké … A na Silvestra, namiesto sneženia je všade bahno. Teraz, keď ľudia ani len nepomysleli na nákup teplého kabáta, zistia, čo je to mráz. Tento rok všetci klimatológovia jednomyseľne vyhlásili, že nadchádzajúca zima bude najchladnejšia za posledných 100 rokov!

Nie, nedôjde k tomu kvôli senzačnému globálnemu otepľovaniu, dôvodom je, že naša planéta vstupuje do nového klimatického cyklu, čo je už  dlhšiu dobu známy fakt. Čo teda môžete očakávať?

Počasie na zimu 2022-2023

V najbližších rokoch sa dočkáme tvrdej zimy, o ktorej často hovorili naši starí otcovia a babičky. Mrazy budú skutočné a už v novembri sa začne citeľne ochladzovať. Indikátor na teplomere klesne pod nulu a na začiatku decembra sa už očakáva stabilných -5 stupňov.

Vedci tiež tvrdia, že v tejto zime je predpovedaná znížená slnečná aktivita. Naposledy to bolo v 50. rokoch minulého storočia! Tendencia ochladzovania je už priebežne zaznamenávaná.

„Dážď, trnitý sneh, silný vietor, nízke teploty. Majte doma teplé oblečenie a ak je to možné, zateplite si príbytok. Zima bude dlhá, ” hovorí klimatológ James Madden.

Hlavným dôvodom tejto chladnej zimy je náhly nárast teploty v Tichom oceáne. Prudko vzrástol o 1 stupeň, čo viedlo k vytvoreniu ľadových arktických más vzduchu po celej Európe. Takže chladný severný vietor v najbližších niekoľkých mesiacoch poteší takmer celú Európu a dokonca aj Áziu.

Preto nás snehové záveje potrápia celú zimu až do marca. V januári a februári bude bežná teplota v našich zemepisných šírkach -25 ° C. Je však škoda, že sa zvýšia aj účty za kúrenie…

Leto tohto roku nebolo príliš slnečné a teplé, takže predpovede vedcov sú veľmi pravdepodobné. Vopred sa postarajte o vykurovanie a zakúpte si teplé oblečenie za dostupné ceny.

Zmeny by mali nastať aj v predpovediach o snežení. Na veľkej časti východu USA a tiež Európy sa očakáva nadpriemerná nádielka.

 

Pripravte sa na chladnú zimu vopred a zdieľajte predpoveď klimatológov aj s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj: takprosto.cc

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…