The map, 2013, based on 1.1 billion users

V bani Pniówek v Sliezskom vojvodstve v susednom Poľsku prebieha záchranná operácia. V noci tam došlo k dvom výbuchom metánu. Jeden baník a sedem záchranárov sú stále nezvestní.

Do nemocnice už bolo prevezených 12 baníkov, z toho deväť s rozsiahlymi popáleninami. – K dvom zraneným osobám v bani Pniówek v Pawłowiciach (Sliezsko), ktorá patrí spoločnosti Jastrzębska Spółka Węglowa, sa záchranári dostali v stredu ráno; lekár konštatoval ich smrť, informovala spoločnosť JSW.

Ako informoval vedúci komunikačného tímu JSW Tomasz Siemieniec, po polnoci v bani Pniówek v Pawłowiciach pravdepodobne došlo k požiaru metánu v stene N-6 na úrovni 1000 metrov, v dôsledku čoho sa zranilo 15 pracovníkov.

– Prebieha záchranná operácia. Máme dve potvrdené úmrtia. Záchranári stále hľadajú osem ľudí. Rád by som vám pripomenul, že 15 minút po polnoci došlo k prvému výbuchu metánu, po ktorom nasledoval sekundárny výbuch na úrovni 1 000 metrov. V nebezpečnej zóne sa nachádzalo 42 baníkov. Dvanásť z nich bolo prevezených na povrch; zostávajú v sliezskych nemocniciach. Na akcii sa zúčastňuje trinásť záchranných tímov,” uviedol dnes po ôsmej hodine ráno hovorca spoločnosti JSW Sławomir Starzyński.

Spoločnosť JSW pôvodne informovala o troch osobách, s ktorými nebol žiadny kontakt. Počas záchrannej operácie však došlo k sekundárnemu výbuchu. Ako dodal Starzyński, mimo kontaktu bolo celkovo 10 ľudí, teraz osem. To je jeden baník a sedem záchranárov.

“Moje myšlienky a modlitby sú s rodinami zosnulých baníkov KWK Pniówek. Boj o nájdenie nezvestných stále pokračuje,” – Premiér Mateusz Morawiecki napísal na Twitteri. Ubezpečil tiež, že je v neustálom kontakte so sliezskym guvernérom. “Okamžite organizujeme pomoc,” – dodal.

zdroj: tvn24.pl

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…