The map, 2013, based on 1.1 billion users

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako ho znásilnilo päť mladých mužov, urobilo si fotografie a zverejnilo ich na internete.

Podľa belgických médií malo k hromadnému znásilneniu dôjsť v polovici mája na cintoríne v meste Gent na severe krajiny. Päť páchateľov, z ktorých traja sú neplnoletí, bolo chytených.

Podľa BBC sa belgická prokuratúra nechcela k prípadu bližšie vyjadriť vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie. Uviedla len, že trojica útočníkov skončila v centre pre mladistvých a dvaja podozriví vo veku 18 a 19 rokov sú vo väzbe. Oficiálne ich vyšetrujú za “činy, ktoré predchádzali smrti” nemenovaného dievčaťa.

Vzal kumpánov na dohodnuté stretnutie

Podľa belgických médií si 14-ročné dievča dohodlo stretnutie s jedným z mladých mužov, ktorého poznalo, na cintoríne. Prišiel však so štyrmi kamarátmi a spolu s nimi dievča znásilnil. Keď sa dievča následne dozvedelo, že zábery sexuálneho útoku sú dostupné na internete, vzalo si život.

“Tie fotky boli pre ňu poslednou kvapkou. Celý jej svet sa zrútil. Jediné, v čo teraz môžem dúfať, je spravodlivosť,” povedal otec obete pre belgické noviny Het Nieuwsblad.

K znásilneniu malo dôjsť 15. mája a dievča o štyri dni neskôr spáchalo samovraždu. Na dôvod samovraždy mali upozorniť priatelia obete. Britský denník Daily Mirror uviedol, že útočníci boli tínedžeri vo veku 14 a 15 rokov a medzi páchateľmi boli aj bratia.

K prípadu sa už vyjadrili belgickí politickí predstavitelia. Okrem iných aj minister spravodlivosti Vincent van Quickenborne. “Hrozné. Slovami sa nedá vyjadriť, aké je to hrozné. Myslím na príbuzných a priateľov obete. Podozriví boli zatknutí a vyšetrovanie pokračuje. Spravodlivosti musí byť učinené zadosť,” povedal.

 

zdroj: novinky.cz

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…

POZOR! Z trhu sťahujú nebezpečnú zmrzlinu a nanuky. Obsahujú nebezpečný karcinogénny pesticíd!

Česká Štátna veterinárna správa (SVS) varuje pred poľskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Zamestnanec dopravného podniku zastrelil osem ľudí

Zamestnanec dopravnej spoločnosti zastrelil v stredu osem ľudí v meste San Jose…