The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri streľbe v meste Mladenovac južne od Belehradu zahynulo osem ľudí a najmenej 10 bolo zranených, informovali miestne médiá.Polícia pri pátraní po strelcovi vytvorila zátarasy.

K streľbe došlo necelých 48 hodín po tom, ako 13-ročný chlapec zastrelil deväť ľudí a sedem zranil v škole v Belehrade a potom sa sám vzdal.

Minister vnútra Bratislav Gašič označil najnovšiu streľbu za “teroristický čin”, informoval srbský spravodajský portál Telegraf bez uvedenia ďalších podrobností.

Podľa miestnych médií sa podozrivý po nočnej hádke na školskom dvore pri Mladenovci, 42 km južne od Belehradu, vrátil s útočnou puškou, spustil paľbu a pokračoval v strieľaní na náhodne vybraných ľudí z idúceho auta.

Štátna vysielacia spoločnosť RTS informovala, že medzi zabitými bol aj policajt a jeho sestra.

Približne 600 srbských policajtov vrátane elitnej špeciálnej protiteroristickej jednotky (SAJ) a žandárstva začalo pátranie po 21-ročnom podozrivom identifikovanom len ako U. B., uviedla RTS.

Pred úsvitom pri obci Dubona neďaleko Mladenovacu videl svedok agentúry Reuters, ako ťažko ozbrojení policajti zriadili kontrolné stanovište a prehľadávali prichádzajúce vozidlá.

“Je tu tma, hľadáme ho v tejto oblasti, prijímame všetky bezpečnostné opatrenia, útočná puška je vážna hrozba,” povedal telefonicky policajt zapojený do pátrania.

Po podozrivom pátral medzi kopcami a lesmi v okolí Dubony aj vrtuľník, drony a viaceré policajné hliadky.Televízia N1 informovala, že zranení boli prevezení do nemocnice v Mladenovci a do univerzitnej nemocnice v Belehrade.

Balkánska krajina začína v piatok trojdňový oficiálny smútok po prvej masovej streľbe v škole, ku ktorej došlo v stredu.

Podozrivý strelec, 13-ročný chlapec, vzal dve otcove pištole a zabil osem žiakov a člena ochranky na chodbe a na hodine dejepisu v ich škole v hlavnom meste Belehrad.

Stovky školákov so sviečkami a kvetmi sa vo štvrtok večer zhromaždili na vigílii v uliciach okolo školy, zatiaľ čo cirkvi plánovali spomienkové modlitby.

Desiatky stredoškolských učiteľov sa vo štvrtok zhromaždili pred ministerstvom školstva v centre Belehradu a žiadali zlepšenie bezpečnosti na školách a vzdelávacieho systému.

Srbsko má zakorenenú kultúru zbraní, najmä vo vidieckych oblastiach, ale aj prísne zákony o kontrole zbraní. Automatické zbrane sú nezákonné a v priebehu rokov úrady ponúkli niekoľko amnestií tým, ktorí ich odovzdali.

Po streľbe na škole v Belehrade srbská vláda zaviedla dvojročný zákaz vydávania nových zbrojných preukazov, revíziu existujúcich preukazov a kontroly spôsobu, akým majitelia zbraní skladujú svoje zbrane.

Napriek tomu je krajina a zvyšok západného Balkánu zaplavený vojenskými zbraňami a muníciou, ktoré zostali v súkromných rukách po vojnách v 90. rokoch.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…