Podľa oznámenia na oficiálnej stránke skupiny zomrel Randy Meisner, spoluzakladateľ legendárnej rockovej skupiny Eagles, ktorý pôsobil ako basgitarista a spevák. Mal 77 rokov.

“Skupina Eagles so zármutkom oznamuje, že zakladajúci člen, basgitarista a spevák Randy Meisner zomrel v noci (26. júla) v Los Angeles vo veku 77 rokov v dôsledku komplikácií spôsobených chronickou obštrukčnou chorobou pľúc (CHOCHP),” uvádza sa vo vyhlásení, ktoré bolo zverejnené vo štvrtok.

“Randy bol neoddeliteľnou súčasťou skupiny Eagles a mal zásadný podiel na počiatočnom úspechu kapely. Jeho hlasový rozsah bol ohromujúci, čo je zrejmé z jeho charakteristickej balady ‘Take It to the Limit’,” uviedli Eagles.

Meisnerova hudobná kariéra sa začala v skupine Stone Canyon Band Ricka Nelsona ako jej spevák a basgitarista. Neskôr sa v 60. rokoch pripojil ku country-rockovej skupine Poco ako jej pôvodný basgitarista a v roku 1971 založil skupinu Eagles s pôvodnými členmi skupiny Glennom Freyom, Donom Henleym a Berniem Leadonom.

Meisner sa podieľal na niektorých z najznámejších piesní skupiny Eagles, vrátane “Try and Love Again” a “Take it to the Limit”, a je známy svojou prácou na albumoch “Eagles”, “Desperado”, “On The Border”, “One of These Nights” a “Hotel California”.

V roku 1988 bol spolu so skupinou Eagles uvedený do Rock and rollovej siene slávy.

zdroj: cnn

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…