Vo veku 52 rokov zomrel bývalý ruský volejbalista Vadim Chamuckich, držiteľ troch olympijských medailí, vicemajster sveta a Európy. Dlhoročný kapitán úspešného tímu ukončil kariéru v roku 2013. Jeho úmrtie na Silvestra oznámila ruská federácia, podľa neoficiálnych informácií podľahol problémom so srdcom.

Chamutskich získal striebro na olympijských hrách v Sydney a bronz v Aténach a Pekingu v drese s ruským menom namiesto svojho príliš dlhého priezviska. V roku 2002 sa stal vicemajstrom sveta. S Belgorodom, kde neskôr pôsobil ako tréner, vyhral dvakrát aj Ligu majstrov.

Vadim Anatoljevič Chamutskich (rusky: Вадим Анатольевич Хамутцких; 26. novembra 1969 – 31. decembra 2021) bol ruský volejbalista, člen mužskej reprezentácie, ktorá získala striebornú medailu na majstrovstvách Európy 2007 v Moskve. Tam bol vyhlásený za najlepšieho nahrávača turnaja.

Chamutskikh štartoval aj na Letných olympijských hrách 2004 v gréckych Aténach, kde Rusko získalo bronzovú medailu, keď v play-off o tretie miesto zdolalo Spojené štáty. Štartoval aj na letných olympijských hrách v rokoch 1996 a 2000. Zomrel 31. decembra 2021 vo veku 52 rokov.

zdroj: msn.com, wikipedia

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…