The map, 2013, based on 1.1 billion users

Kanadská záchranárka, ktorá minulý týždeň zasahovala pri dopravnej nehode a snažila sa pomôcť dospievajúcej obeti, nevedomky ošetrovala svoju vlastnú dcéru.

Keď Jayme Ericksonová prišla 15. novembra na miesto nehody na zľadovatenom úseku diaľnice v Alberte, našla dospievajúce dievča s ťažkými zraneniami, o ktorých Ericksonová vedela, že sú pravdepodobne smrteľné. Vzhľadom na závažnosť zranení dievčaťa ju Ericksonová nemohla spoznať.

Ericksonová pracovala takmer pol hodiny, aby dievča vybrala z vozidla, a zostala s ňou, pokým tínedžerku nemohli letecky previezť do neďalekej nemocnice v Calgary.

Keď sa Ericksonová po skončení zmeny vrátila domov, privítali ju policajti, ktorí jej povedali, že obeťou nehody sa stala jej 17-ročná dcéra Montana. Oznámili jej, že zranenia “nie sú zlučiteľné so životom” a Montana bola odpojená od prístrojov.

Kriticky zranený pacient, ktorého som práve ošetrovala, bol moje vlastné telo a krv. Moje jediné dieťa. Moje mini ja. Moja dcéra Montana,” napísala rodine a priateľom. “Hoci som vďačná za 17 rokov, ktoré som s ňou prežila, som zdrvená a zostávam v úžase. Čím by si sa stala, moje dievčatko? Kým by si bola?

“Som zdrvená. Som zlomená. Chýba mi kúsok mňa. Zostalo mi pozbierať kúsky a očakáva sa, že budem pokračovať.”

V utorkovom rozhovore s novinármi v obci Airdrie Ericksonová, obklopená rodinou a kolegami, vzdala chválu svojej “ohnivej” dcére. “Bola to bojovníčka a bojovala až do dňa, keď zomrela, a bola krásna,” povedala. “Bola taká krásna.

Richard Reed, priateľ a kolega záchranár, sa viackrát zrútil, keď novinárom rozprával o mieste nehody, kde auto s dvoma dospievajúcimi dievčatami, ktoré sa vracali z venčenia psov, stratilo kontrolu a zrazilo ho protiidúce nákladné auto.

Vodičovi sa podarilo vozidlo opustiť, ale spolujazdkyňa Montana zostala uväznená. Ericksonová bola na mieste nehody prvá a neskôr vyjadrila smútok a sklamanie svojho manžela, že rodina pravdepodobne príde o dcéru.

“Ako rodič aj ako prvý záchranár vám môžem povedať, že toto je viac než nočná mora, ktorú si ktokoľvek z nás mohol predstaviť,” povedal Reed.

Ericksonová povedala, že chcela, aby sa svet dozvedel o dcére, ktorú stratila. “Keby ste boli jej priateľ, zúrivo by vás milovala. Milovala by vás až na koniec sveta a späť a urobila by pre vás čokoľvek. Bola to bojovníčka. A bojovala,” povedala.

Montana, ktorá súťažne plávala a mala ambície študovať na právnickej fakulte, mohla dať “posledný dar” tým, ktorí to potrebovali. “Bola schopná darovať svoje orgány a z jej orgánov dva, ktoré boli darované, boli život zachraňujúce,” povedala Ericksonová. “Sme veľmi šťastní, že naše dievčatko žije ďalej prostredníctvom iných a že v dôsledku tejto tragédie zachránila ďalších ľudí. Vieme, že by si to želala, a sme na ňu veľmi hrdí a bude nám veľmi, veľmi chýbať.”

zdroj: theguardian.com

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…