Chuck Jackson, spevák doo-wopovej skupiny Del-Vikings a spevák piesne Burta Bacharacha a Boba Hilliarda “Any Day Now”, zomrel 16. februára v Atlante. Mal 85 rokov.

Správu o jeho úmrtí potvrdil vo svojom príspevku na Facebooku Ady Croasdell z britského vydavateľstva Kent Records, divízie Ace Records, ktorá reeditovala jeho nahrávky. Príčina smrti nebola uvedená.

“Máme potvrdené správy, že 16. februára zomrel jeden z najväčších soulových spevákov všetkých čias, Chuck Jackson,” napísal Croasdell. “Jeho nahrávky zo 60. a 70. rokov sú nesmierne dôležitými dielami, ktoré sa ctia rovnako teraz ako pri vydaní… Jeho odchod bude hlboko pociťovať celý svet.”

Uviedla niekoľko z týchto nahrávok vrátane “I Keep Forgettin'”, “Hand It Over”, “What’s With This Loneliness” a “Any Day Now”, ktoré mu priniesli prvú chuť širokej slávy. Táto skladba sa stala jeho charakteristickou melódiou, pričom jej covery vydali také mená ako Elvis Presley a James Brown. Vďaka skladbe “Any Day Now” získal Jackson v roku 1960 zmluvu s vydavateľstvom Motown Records.

Jackson v priebehu desaťročí nahral viacero Bacharachových piesní. Uznávaný textár, skladateľ, producent a aranžér zomrel pred niekoľkými týždňami prirodzenou smrťou vo veku 94 rokov.

Jackson sa narodil v roku 1937 v Južnej Karolíne a vyrastal v Pittsburghu, kde začal svoju hudobnú kariéru spievaním v kostole. V roku 1957 sa pripojil k skupine Del-Vikings, ktorá sa však po troch rokoch spolupráce rozpadla. Jacksona neskôr objavil Luther Dixon, keď predskakoval Jackiemu Wilsonovi v Apollo Theater v New Yorku, čo ho priviedlo k spolupráci s vydavateľstvom Wand Records, ktoré vydáva spoločnosť Scepter Records, kde Jackson spolu s Dixonom napísal v 60. rokoch singel “I Don’t Want to Cry”.

Dionne Warwick, ktorá bola Jacksonovou spolupracovníčkou a jej kolegyňou z vydavateľstva Scepter Records, ponúkla 20. februára vyhlásenie o jeho smrti.

“Prišla mi do cesty ďalšia bolesť srdca. Chuck Jackson prešiel na druhý svet,” napísala. “Naozaj mi budú chýbať jeho každodenné telefonáty, ktorými ma kontroloval, a jeho nádherný hlas. Odpočívaj v nebeskom pokoji, môj drahý priateľ.”

V roku 2015 bol Jackson uvedený do R&B siene slávy a do North Carolina Music Hall Of Fame.

 

zdroj: variety.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…