Hollywoodska legenda a sedemnásobný držiteľ ceny Emmy Ed Asner zomrel vo veku úctyhodných deväťdesiatjeden rokov. Hral v mnohých televíznych filmoch a seriáloch a súčasní diváci si ho možno najviac pamätajú ako mrzutého dedka Carla v seriáli Up in the Sky. Úmrtie oznámila rodina na Twitteri.

Edward Asner je americký herec, držiteľ ceny Emmy, známy najmä vďaka úlohe Loua Granta v seriáli Mary Tyler Moore a v spin-offe s jednoduchým názvom Lou Grant. Začiatkom 90. rokov začal Asner dabovať animované seriály vrátane Supermana, Simpsonovcov, Spider-Mana a Batmana.

Americký herec Ed Asner zomrel v nedeľu 29. augusta vo veku deväťdesiatjeden rokov. “Slovami sa nedá vyjadriť smútok, ktorý cítime. Dáme ti pusu na dobrú noc, otec. Milujeme ťa,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení rodiny, ktorá dodala, že zomrel v spánku. Ed Asner sa narodil v roku 1929 v Kansas City. Jednou z jeho najznámejších úloh je fiktívny televízny novinár Lou Grant v rovnomennom seriáli vysielanom v 70. a 80. rokoch 20. storočia. Za túto úlohu získal v priebehu rokov sedem cien Emmy.

Súčasní diváci si ho najlepšie pamätajú z animovaného filmu Hore, kde nahovoril hlavnú postavu večne nevrlého dedka Carla Fredricksena. V roku 2003 si zahral aj Santa Clausa v komédii s Willom Ferrellom s názvom Vianočný škriatok. Zahral si však aj vo filmoch Pevnosť Apačov v Bronxe s Paulom Newmanom, The Shindig, El Dorado a v televíznych seriáloch Cobra Kai, Grace a Frankie, Smrť nás spája, Zberatelia kostí alebo Hawaii 5-0, American Dad, Simpsonovci a Akty X. V roku 1996 bol uvedený do Siene slávy Akadémie televíznych umení a vied. V 50. rokoch 20. storočia hral na Broadwayi s hercom Jackom Lemmonom, známym z filmov ako Niekto to rád horúce, vo filme Tvár hrdinu.

 

zdroj: twitter, edna.cz, youtube

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…