Hollywoodska legenda a sedemnásobný držiteľ ceny Emmy Ed Asner zomrel vo veku úctyhodných deväťdesiatjeden rokov. Hral v mnohých televíznych filmoch a seriáloch a súčasní diváci si ho možno najviac pamätajú ako mrzutého dedka Carla v seriáli Up in the Sky. Úmrtie oznámila rodina na Twitteri.

Edward Asner je americký herec, držiteľ ceny Emmy, známy najmä vďaka úlohe Loua Granta v seriáli Mary Tyler Moore a v spin-offe s jednoduchým názvom Lou Grant. Začiatkom 90. rokov začal Asner dabovať animované seriály vrátane Supermana, Simpsonovcov, Spider-Mana a Batmana.

Americký herec Ed Asner zomrel v nedeľu 29. augusta vo veku deväťdesiatjeden rokov. “Slovami sa nedá vyjadriť smútok, ktorý cítime. Dáme ti pusu na dobrú noc, otec. Milujeme ťa,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení rodiny, ktorá dodala, že zomrel v spánku. Ed Asner sa narodil v roku 1929 v Kansas City. Jednou z jeho najznámejších úloh je fiktívny televízny novinár Lou Grant v rovnomennom seriáli vysielanom v 70. a 80. rokoch 20. storočia. Za túto úlohu získal v priebehu rokov sedem cien Emmy.

Súčasní diváci si ho najlepšie pamätajú z animovaného filmu Hore, kde nahovoril hlavnú postavu večne nevrlého dedka Carla Fredricksena. V roku 2003 si zahral aj Santa Clausa v komédii s Willom Ferrellom s názvom Vianočný škriatok. Zahral si však aj vo filmoch Pevnosť Apačov v Bronxe s Paulom Newmanom, The Shindig, El Dorado a v televíznych seriáloch Cobra Kai, Grace a Frankie, Smrť nás spája, Zberatelia kostí alebo Hawaii 5-0, American Dad, Simpsonovci a Akty X. V roku 1996 bol uvedený do Siene slávy Akadémie televíznych umení a vied. V 50. rokoch 20. storočia hral na Broadwayi s hercom Jackom Lemmonom, známym z filmov ako Niekto to rád horúce, vo filme Tvár hrdinu.

 

zdroj: twitter, edna.cz, youtube

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…

POZOR! Z trhu sťahujú nebezpečnú zmrzlinu a nanuky. Obsahujú nebezpečný karcinogénny pesticíd!

Česká Štátna veterinárna správa (SVS) varuje pred poľskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové…