Česká herecká komunita sa musí vyrovnať s ďalšou ťažkou stratou. Zomrel Petr Drholec, obľúbený herec, ktorý sa preslávil nielen v divadle, ale aj v televízii. Zomrel vo veku 79 rokov.

Petr Drholec bol dlhoročným členom a spolupracovníkom súborov Západočeského divadla v Chebu, Městského divadla v Mostě, Divadla S. K. Neumanna, Národního divadla a Studia Saint Germain v Praze či Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Jeho herecký talent sa prejavil v mnohých rolách, ktoré vytvoril na javisku týchto divadiel. Spolupracoval s mnohými významnými osobnosťami českého divadla a režisérov ako boli Jan Grossman, Miloš Horanský alebo Miroslav Krobot.

Drholec sa preslávil aj v televízii. V roku 2010 si zahral epizodnú rolu v populárnom seriáli Ordinace v růžové zahradě a účinkoval aj v dokumente Palmovka o pražském Divadle pod Palmovkou.

Informáciu o jeho úmrtí prinieslo Západočeské divadlo v Chebu na svojom Facebooku. Rodina, priatelia a kolegovia sa s Petrom Drholcom rozlúčia v utorok 6. júna o 11:00 hodin v kostole Stětí sv. Jana Křtitele v Ořechu.

Petr Drholec bol významnou postavou českého divadla a televízie a jeho odchod je veľkou stratou pre celú hereckú komunitu. Jeho talent a oddanosť umeniu budú veľmi chýbať.

zdroj: Západočeské divadlo v Chebu

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…