The map, 2013, based on 1.1 billion users

15-ročný chlapec smrteľne postrelil dvoch ľudí v uliciach štvrte v hlavnom meste Severnej Karolíny, potom utiekol k turistickému chodníku, kde spustil paľbu a zabil ďalších troch ľudí a dvoch zranil, informovala v piatok polícia.

Šéfka polície v Raleighu Estella Pattersonová uviedla, že podozrivý bol po streľbe vo štvrtok neskoro popoludní hospitalizovaný v kritickom stave.

Pattersonová na tlačovej konferencii uviedla, že obete boli rasovo rôznorodé a mali od 16 do 50 rokov. Medzi mŕtvymi bol aj policajt z Raleighu mimo služby, 29-ročný Gabriel Torres, ktorý bol na ceste do práce, keď sa začala streľba. Polícia identifikovala ďalšie obete ako: Nicole Connersovú, 52 rokov, Mary Marshallovú, 34 rokov, Susan Karnatzovú, 49 rokov, a Jamesa Rogera Thompsona, 16 rokov.

59-ročná Marcille Lynn Gardnerová bola zranená a v piatok zostala hospitalizovaná v kritickom stave. Druhý policajt, 33-ročný Casey Joseph Clark, bol zranený a prepustený z nemocnice.

Podozrivý, ktorého polícia bezprostredne neidentifikovala, unikl policajtom niekoľko hodín, kým ho chytili v dome a zatkli, uviedla polícia. Úradníci neuviedli, ako bol podozrivý zranený.

Streľba spustila rozsiahlu policajnú reakciu a pátranie, pričom polícia prehľadala oblasť dlhú viac ako 3 km, aby našla a chytila podozrivého, uviedol Patterson. Podľa jej slov úrady zatiaľ neurčili žiadny motív.

Guvernér Roy Cooper označil streľbu za “zúrivý a tragický čin násilia so zbraňou”.

“Dnes sme smutní, nahnevaní a chceme poznať odpovede na všetky otázky,” povedal Cooper. “Myslím, že všetci poznáme základnú pravdu – žiadne okolie, žiadny rodič, žiadne dieťa, žiadny starý rodič, nikto by nemal pociťovať tento strach vo svojej komunite – nikto.”

Streľba vypukla okolo 17.00 h v obytnej štvrti severovýchodne od centra mesta, uviedla starostka Raleighu Mary-Ann Baldwinová. Do oblasti sa nahrnuli policajti z mnohých orgánov činných v trestnom konaní, ktorí uzavreli cesty a varovali obyvateľov, aby zostali vnútri, kým budú pátrať po strelcovi.

Greenway Neuse River vedie hneď za zadnými časťami domov vo štvrti Hedingham, kde sa streľba začala. Trasa vedie približne 27 míľ (43 km) pozdĺž rieky a pripája sa na štátnu trasu Mountains-to-Sea Trail, ktorá je obľúbená medzi turistami. Úsek za štvrťou je spevnený a leží na trávnatom svahu od domov.

zdroj: apnews.com

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…