Fanúšikov britskej rockovej skupiny The Smiths zasiahla veľmi smutná správa.

Hviezdny basgitarista skupiny The Smiths Andy Rourke zomrel vo veku 59 rokov. O úmrtí tohto slávneho hudobníka informoval jeho kolega Johnny Marr na sociálnych sieťach. Andy Rourke prehral svoj dlhý boj s rakovinou pankreasu v piatok 19. mája 2023.

“This Charming Man”, “Some Girls Are Bigger Than Others” alebo “There Is a LIght That Never Has Has Has”. To sú najväčšie vypalovačky britskej rockovej skupiny The Smiths, na ktorých sa nezabudnuteľne podieľal basgitarista tejto formácie Andy Rourke.

Žiaľ, tento slávny britský hudobník zomrel v piatok 19. mája 2023. Vo veku iba 59 rokov mu bola diagnostikovaná rakovina pankreasu.

“S hlbokým zármutkom oznamujeme, že Andy Rourke zomrel pod vplyvom dlhého boja s rakovinou pankreasu. Všetci, ktorí ho poznali, si budú Andyho pamätať ako milú a krásnu dušu. Hudobní fanúšikovia si ho budú navždy pamätať ako mimoriadne nadaného hudobníka. Prosíme o súkromie v tomto smutnom období,” napísal na sociálnej sieti Rourkeov dobrý priateľ a spoluhráč z kapely The Smiths Johnny Marr.

Britská rocková skupina The Smiths pôsobila na hudobnej scéne päť rokov – od roku 1982 do roku 1987. Napriek tomu sa nezmazateľne zapísali do pamäti hudobných fanúšikov, publicistov a kritikov. Táto formácia patrila k najvýznamnejším kapelám svojej doby a práve v osemdesiatych rokoch prerazila v hitparádach po celom svete.

Po rozpade The Smiths Andy Rourke pokračoval v hudobnej tvorbe. Spolupracoval napríklad so speváčkou Dolores O’Riordan zo skupín The Cranberries, Killing Joke a The Pretenders.

“Počas rokov sme si udržiavali priateľstvo bez ohľadu na to, kde sme boli a čo sa dialo. Je vecou osobnej hrdosti a smútku, že Andy naposledy hral na pódiu so mnou a mojou kapelou v Maddison Square Garden v septembri 2022. Bola to výnimočná chvíľa, ktorú sme zdieľali s mojou rodinou a jeho manželkou a spriaznenou dušou Francescou. Všetci, ktorí Andyho poznali, si ho budú navždy pamätať ako milú a krásnu dušu. Výborne, Andy. Budeš nám chýbať, brácho. Johnny,” napísal ďalej Johnny Marr, ktorý pôsobil ako gitarista skupiny The Smiths, odkaz svojmu zosnulému priateľovi Andymu Rourkovi.

Zdroj: Deadline.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…