Kanadská herečka a hudobníčka Samantha Weinsteinová zomrela vo veku 28 rokov.

Účinkujúcej, ktorá stojí za mnohými animovanými televíznymi postavičkami, diagnostikovali pred viac ako 2 rokmi rakovinu vaječníkov

Kanadský herec a hudobník, ktorý získal ocenenia už v mladom veku, je spomínaný ako inšpiratívny umelec, ktorý žil “najlepší život” a pokračoval v práci aj v posledných dňoch života.

Samantha Weinsteinová, 28-ročná, zomrela 14. mája v torontskej nemocnici princeznej Margaret po tom, ako jej pred dva a pol rokom diagnostikovali rakovinu vaječníkov.

Weinsteinová sa venovala herectvu od svojich šiestich rokov a na svojom konte mala viacero titulov vrátane nahovorenia rôznych postavičiek v animovaných televíznych seriáloch.

“Sam bola vlastne živým stelesnením slnečného lúča,” povedal jej otec David Weinstein.

“Bola taká plná pozitívnej energie, že každý, kto sa s ňou stretol, by povedal, že rozžiarila každú miestnosť, do ktorej vošla.”

Weinsteinová hrala stredoškoláčku Heather v remaku filmu Carrie z roku 2013 s Chloe Grace Moretz a Julianne Moore v hlavných úlohách a v roku 2011 bola obsadená do úlohy Audrey v komédii Ježiš Henry Kristus s Toni Collette v hlavnej úlohe.

Ako dieťa si zahrala hlavnú úlohu vo filme Big Girl, ktorý získal cenu za najlepší kanadský krátky film na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte v roku 2005.

Za túto úlohu získala v roku 2006 aj cenu Aliancie kanadských filmových, televíznych a rozhlasových umelcov (ACTRA) za výnimočný ženský herecký výkon, čím sa vo veku 10 rokov stala najmladšou osobou, ktorá získala túto poctu.

Jej otec povedal, že bola aj “veľmi plodnou” hlasovou herečkou – tento druh umenia milovala, pretože “sa mohla odviazať, byť bláznivá a baviť sa”.

V posledných týždňoch bola stále v štúdiu a napriek chorobe pracovala na kreslených filmoch Mittens & Pants a Dino Ranch, povedal.

Weinsteinová sa venovala aj hudbe. Bola speváčkou a gitaristkou torontskej garážovej rockovej skupiny Killer Virgins.

Po diagnostikovaní rakoviny sa Weinsteinová podľa slov svojho otca rozhodla žiť čo najlepšie, a to okrem iného aj cestovaním do Japonska a na Havaj.

Jej rodičia uviedli, že filantropia bola dôležitou súčasťou jej života a požiadala ich, aby v jej mene aj po jej smrti prispievali na rôzne charitatívne účely.

A Weinsteinovej odkazu je viac, povedala jej matka.

“Jediná vec, ktorá ma v poslednom týždni naozaj zarazila, je, že každý, s kým som sa rozprávala, hovorí, že zmenila jeho život,” povedala Jojo Tindallová-Weinsteinová.

“A viem, že to znie veľmi dramaticky, ale ľudia to myslia naozaj vážne, keď to hovoria. Jej nákazlivý, pozitívny prístup skutočne zmenil spôsob, akým ostatní ľudia žijú.”

Po Weinsteinovej zostal aj jej manžel, sestra a ďalší príbuzní.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Samantha Weinstein (@samsationalw)

zdroj: cbc.ca

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…