Nadšenci futbalu po celom svete truchlia nad stratou významnej futbalovej osobnosti. Stephane Demol, bývalý belgický reprezentant a hviezdny futbalista, zomrel vo veku 57 rokov na infarkt.

Demol bol známy svojou účasťou v hviezdnom tíme v roku 1990, kde sa postavil po bok takých legiend ako Peter Shilton alebo Marco van Basten. Jeho kariéra bola plná úspechov, vrátane významnej úlohy v belgickej reprezentácii, kde pomohol tím na šampionáte poraziť ruských hráčov. Okrem toho obliekol dresy mnohých známych klubov.

Demol bol obzvlášť známy svojím gólom na Majstrovstvách sveta vo futbale v roku 1986, kedy Belgičania porazili ruských hráčov so skóre 4:3. Jeho kariéra však skončila v semifinále, kedy “Rudí diabli” podľahli Argentíne s legendárnym Diegom Maradonom. V roku 1990 bol zaradený do hviezdneho tímu vedľa takých legiend ako Peter Shilton alebo Marco van Basten.

Demol sa stal stredovým obrancom pre kluby ako Anderlecht, Porto a Toulouse, a tiež hral za kluby v Grécku a Švajčiarsku. Jeho smrť šokovala futbalový svet a vyvolala vlnu sústrasti a smútku. Jeho bývalý klub, Anderlecht, napísal: “Stephane Demol u nás začal svoju bohatú futbalovú kariéru. Bývalý Rudý diabol opustil tento svet vo veku 57 rokov. Bude nám chýbať – odpočívaj v pokoji, Stephane.” Porto tiež vyjadrilo svoju sústrasť, keď napísalo: “Bol to obranca, ktorý mal v sebe aj góly. Šampión, drak a jeden z nás. Sbohem, Stephane. Úprimnú sústrasť jeho priateľom a rodine.”

Demol bol 38-krát kapitánom a v Belgii neskôr pôsobil ako asistent manažéra. Trénoval kluby v Belgii, Grécku, na Cypre, v Thajsku a v Saudskej Arábii. Jeho posledné manažérske pôsobisko, saudský celek Hajer, opustil pred siedmimi rokmi. Jeho prínos pre futbal a jeho význam pre futbalovú komunitu budú veľmi chýbať.

 

zdroj: thesun.co.uk

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…