Zomrela Eileen Ryanová, herečka, ktorá účinkovala v televízii, vo filmoch a na Broadwayi, a matriarcha rodiny Pennovcov, ktorá sa venuje umeniu. Mala 94 rokov.

Ryanová, ktorá bola matkou hercov Seana Penna a Christophera Penna a hudobníka Michaela Penna, zomrela v nedeľu vo svojom dome v Malibu v Kalifornii, uviedla hovorkyňa rodiny Mara Buxbaumová. Ryanová by sa budúcu nedeľu dožila 95 rokov.

“Včera sme prišli o mamu,” napísal Michael Penn na Twitteri so zlomeným srdcom v podobe emoji.

V 50. rokoch 20. storočia mala na Broadwayi dve úlohy – obe krátkodobé – vo filmoch “Sing Till Tomorrow” v roku 1953 a “Comes a Day” v roku 1958.

V roku 1957 bola Ryanová na skúškach filmu “Iceman Cometh”, keď stretla Lea Penna, ktorý v produkcii Circle in the Square nahradil Jasona Robardsa. Do týždňa po zoznámení sa k sebe nasťahovali a o niekoľko mesiacov neskôr sa vzali. Leo Penn zomrel v roku 1998.

Jej televízne úlohy zahŕňajú účinkovanie v seriáloch “Private Practice”, “The Twilight Zone”, “Bonanza”, “The Detectives”, “Marcus Welby, M.D.”, “Little House on the Prairie”, “Arli$$”, “Ally McBeal”, “NYPD Blue”, “ER”, “CSI”, “Men of a Certain Age” a “Grey’s Anatomy”.

Medzi jej filmové úlohy patrili “Parenthood” a “Benny & Joon”. Hrala aj vo filmoch so svojimi synmi, vrátane “Zblízka”, “Ja som Sam”, “Indiánsky bežec” a “Prechodník”.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…