Zomrela Eileen Ryanová, herečka, ktorá účinkovala v televízii, vo filmoch a na Broadwayi, a matriarcha rodiny Pennovcov, ktorá sa venuje umeniu. Mala 94 rokov.

Ryanová, ktorá bola matkou hercov Seana Penna a Christophera Penna a hudobníka Michaela Penna, zomrela v nedeľu vo svojom dome v Malibu v Kalifornii, uviedla hovorkyňa rodiny Mara Buxbaumová. Ryanová by sa budúcu nedeľu dožila 95 rokov.

“Včera sme prišli o mamu,” napísal Michael Penn na Twitteri so zlomeným srdcom v podobe emoji.

V 50. rokoch 20. storočia mala na Broadwayi dve úlohy – obe krátkodobé – vo filmoch “Sing Till Tomorrow” v roku 1953 a “Comes a Day” v roku 1958.

V roku 1957 bola Ryanová na skúškach filmu “Iceman Cometh”, keď stretla Lea Penna, ktorý v produkcii Circle in the Square nahradil Jasona Robardsa. Do týždňa po zoznámení sa k sebe nasťahovali a o niekoľko mesiacov neskôr sa vzali. Leo Penn zomrel v roku 1998.

Jej televízne úlohy zahŕňajú účinkovanie v seriáloch “Private Practice”, “The Twilight Zone”, “Bonanza”, “The Detectives”, “Marcus Welby, M.D.”, “Little House on the Prairie”, “Arli$$”, “Ally McBeal”, “NYPD Blue”, “ER”, “CSI”, “Men of a Certain Age” a “Grey’s Anatomy”.

Medzi jej filmové úlohy patrili “Parenthood” a “Benny & Joon”. Hrala aj vo filmoch so svojimi synmi, vrátane “Zblízka”, “Ja som Sam”, “Indiánsky bežec” a “Prechodník”.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…