Haitský spevák Mikaben zomrel počas koncertu v Paríži. Mikaben skolaboval, keď v sobotu večer opúšťal pódium na koncerte haitskej skupiny Carimi.

Haitský spevák Mikaben zomrel v sobotu večer uprostred koncertu v Paríži na podozrenie zo srdcového infarktu, čo šokovalo fanúšikov, ktorí videli, ako skolaboval pri odchode z pódia. Spevák, ktorého skutočné meno je Michael Benjamin, vystúpil v Accor Arene s kapacitou 20 000 divákov na východe Paríža ako hosť haitskej skupiny Carimi.

“Zomrel po záchvate na pódiu a napriek snahe záchrannej služby,” oznámilo miesto konania koncertu na Twitteri. Na videách na sociálnych sieťach je vidieť, ako vystupuje, potom sa náhle otočí a začne sa uberať smerom k zadnej časti pódia. Zrúti sa pre

d niekoľkými divákmi, hudba sa zastaví a privolajú sa zdravotníci.

“Som šokovaný náhlou smrťou mladého a veľmi talentovaného umelca Michaela Benjamina ‘Mikabena’,” napísal na Twitteri haitský premiér Ariel Henry. “Stratili sme významnú osobnosť haitskej hudby.”

Rapper narodený na Haiti Wyclef Jean z hip-hopovej skupiny The Fugees ho v rozhovore pre denník Miami Herald označil za “jedného z najvplyvnejších a najinšpiratívnejších mladých umelcov našej generácie”.

Mikaben, syn známeho speváka Lionela Benjamina, sa narodil v hlavnom meste Haiti Port-au-Prince v roku 1981 a na miestnej hudobnej scéne bol známy ako spevák, spisovateľ a producent. Podieľal sa na viacerých hitoch skupiny Cairimi vrátane piesní “Baby I Missed You” a “Fanm sa Move”.

S úsmevom a poďakovaním fanúšikom zverejnil v sobotu pred koncertom na Instagrame video, na ktorom sa prihovoril svojmu viac ako miliónu sledovateľov z vnútra Accor arény.

Jeho manželka Vanessa, ktorá je tehotná, zverejnila správu, v ktorej ďakuje ľuďom za modlitby, ale žiada ich, aby jej nevolali. “Nie som v stave, aby som mohla hovoriť. Stratila som svoju druhú polovicu a nemám slov,” napísala.

Krátko pred koncertom zverejnil Mikaben na svojom profile na sociálnej sieti Instagram video, kde sa prihovoril svojim priaznivcom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mikaben (@mikaben509)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mikaben (@mikaben509)

zdroj:  lemonde.fr

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…