Haitský spevák Mikaben zomrel počas koncertu v Paríži. Mikaben skolaboval, keď v sobotu večer opúšťal pódium na koncerte haitskej skupiny Carimi.

Haitský spevák Mikaben zomrel v sobotu večer uprostred koncertu v Paríži na podozrenie zo srdcového infarktu, čo šokovalo fanúšikov, ktorí videli, ako skolaboval pri odchode z pódia. Spevák, ktorého skutočné meno je Michael Benjamin, vystúpil v Accor Arene s kapacitou 20 000 divákov na východe Paríža ako hosť haitskej skupiny Carimi.

“Zomrel po záchvate na pódiu a napriek snahe záchrannej služby,” oznámilo miesto konania koncertu na Twitteri. Na videách na sociálnych sieťach je vidieť, ako vystupuje, potom sa náhle otočí a začne sa uberať smerom k zadnej časti pódia. Zrúti sa pre

d niekoľkými divákmi, hudba sa zastaví a privolajú sa zdravotníci.

“Som šokovaný náhlou smrťou mladého a veľmi talentovaného umelca Michaela Benjamina ‘Mikabena’,” napísal na Twitteri haitský premiér Ariel Henry. “Stratili sme významnú osobnosť haitskej hudby.”

Rapper narodený na Haiti Wyclef Jean z hip-hopovej skupiny The Fugees ho v rozhovore pre denník Miami Herald označil za “jedného z najvplyvnejších a najinšpiratívnejších mladých umelcov našej generácie”.

Mikaben, syn známeho speváka Lionela Benjamina, sa narodil v hlavnom meste Haiti Port-au-Prince v roku 1981 a na miestnej hudobnej scéne bol známy ako spevák, spisovateľ a producent. Podieľal sa na viacerých hitoch skupiny Cairimi vrátane piesní “Baby I Missed You” a “Fanm sa Move”.

S úsmevom a poďakovaním fanúšikom zverejnil v sobotu pred koncertom na Instagrame video, na ktorom sa prihovoril svojmu viac ako miliónu sledovateľov z vnútra Accor arény.

Jeho manželka Vanessa, ktorá je tehotná, zverejnila správu, v ktorej ďakuje ľuďom za modlitby, ale žiada ich, aby jej nevolali. “Nie som v stave, aby som mohla hovoriť. Stratila som svoju druhú polovicu a nemám slov,” napísala.

Krátko pred koncertom zverejnil Mikaben na svojom profile na sociálnej sieti Instagram video, kde sa prihovoril svojim priaznivcom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mikaben (@mikaben509)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mikaben (@mikaben509)

zdroj:  lemonde.fr

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…