The map, 2013, based on 1.1 billion users

Desaťtisíce Novozélanďanov v noci na dnes otriaslo zemetrasenie s magnitúdou 6,3 v blízkosti Wellingtonu, ktoré niektorí označili za “mohutné” a “desivé”.

Zemetrasenie sa začalo silným otrasom, po ktorom nasledovalo najmenej 30 sekúnd mierneho chvenia. Zemetrasenie nastalo o 19.38 h približne 50 km severozápadne od Paraparaumu v hĺbke 48 km. Otrasy klasifikovala ako silné.

Na oficiálnej stránke GeoNet nahlásilo pocit zemetrasenia viac ako 60 000 Kiviov vrátane Aucklandu a Christchurchu. Jeden z obyvateľov záhradného mesta to opísal ako pocit valenia, na rozdiel od “otrasov”. Národná agentúra pre krízový manažment informovala, že nehrozí nebezpečenstvo cunami.

O krátky čas neskôr zasiahlo 45 km juhozápadne od Taumarunui a v hĺbke 78 km ďalšie zemetrasenie, tentoraz s magnitúdou 4,0.

“Bolo to ako nákladný vlak, ktorý sa rútil okolo nášho domu,” povedal David Haxton, ktorý žije na pláži Raumati, o prvom zemetrasení. Moja žena, naše dve deti a ja sme sa rýchlo zhromaždili pod dverami a čakali, kým otrasy ustúpia. Zdalo sa mi, že to trvalo asi 30 sekúnd. Všetkým sa rozbúšilo srdce. Rodinný pes sa viac zaujímal o jedlo na našich tanieroch, keď sme sa plahočili k dverám.”

Jan McCallum z Nelsonu uviedol, že zemetrasenie sa začalo miernym chvením, potom “veľkými otrasmi”. Celý dvojposchodový dom sa prudko zatriasol!”

Hlavný politický reportér stanice Newstalk ZB Aaron Dahmen vo Wellingtone povedal, že pocítil “veľký náraz a potom sa celý dom asi 30 sekúnd agresívne triasol a potom sa rozkýval. Po nejakom čase nasledovalo rovnomerné dunenie.”

Nick James zo ZB, tiež v hlavnom meste, uviedol, že “všetky predmety v mojom byte sa dosť silno zatriasli – môj bytový dom sa kýval zo strany na stranu dobrých 30 sekúnd”.

 

zdroj: nzherald.co.nz 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…