Zomrel Maxi Jazz, dídžej a spevák, ktorý stál na čele eklektickej britskej tanečnej skupiny Faithless známej hitmi ako Insomnia a We Come 1. Mal 65 rokov.

Faithless oznámili jeho úmrtie v sobotu na sociálnych sieťach s tým, že “v noci pokojne zomrel v spánku”.

“Bol to človek, ktorý zmenil naše životy v mnohých smeroch. Dal našej hudbe správny zmysel a posolstvo. Bol to milý človek, ktorý mal čas pre každého a jeho múdrosť bola hlboká a zároveň prístupná,” uvádza sa vo vyhlásení kapely.

Ďalšie podrobnosti o jeho smrti neboli bezprostredne k dispozícii.

Maxi Jazz sa narodil ako Maxwell Fraser v Londýne a na britskej klubovej scéne sa objavil v 80. rokoch minulého storočia ako DJ v pirátskom rádiu a zakladateľ Soul Food Cafe System. Neskôr založil skupinu Faithless spolu s producentom-inštrumentalistom-DJ Rollom Armstrongom, klávesistkou-DJ Sister Bliss a spevákom a skladateľom Jamiem Cottom. Čerpali z takého širokého spektra vplyvov, že ich nahrávacia spoločnosť opísala ich debutový album “Reverence”, vydaný v roku 1996, ako “folk-house-hip-hop-blues-ambience-jazz-rap pre tanečný parket a pohovku”.

Album “Reverence” sa spočiatku neujal, ale nakoniec si získal širokú skupinu priaznivcov; kapela si získala celosvetovú popularitu vďaka dynamickým pódiovým vystúpeniam a albumom vrátane “Outrospective” a kolekcie najväčších hitov “Forever Faithless”.

Skupina Faithless sa rozpadla v roku 2011, ale nedávno sa opäť spojila, už bez Jazza, ktorý medzitým založil skupinu Maxi Jazz & The E-Type Boys.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…