Zomrel Maxi Jazz, dídžej a spevák, ktorý stál na čele eklektickej britskej tanečnej skupiny Faithless známej hitmi ako Insomnia a We Come 1. Mal 65 rokov.

Faithless oznámili jeho úmrtie v sobotu na sociálnych sieťach s tým, že “v noci pokojne zomrel v spánku”.

“Bol to človek, ktorý zmenil naše životy v mnohých smeroch. Dal našej hudbe správny zmysel a posolstvo. Bol to milý človek, ktorý mal čas pre každého a jeho múdrosť bola hlboká a zároveň prístupná,” uvádza sa vo vyhlásení kapely.

Ďalšie podrobnosti o jeho smrti neboli bezprostredne k dispozícii.

Maxi Jazz sa narodil ako Maxwell Fraser v Londýne a na britskej klubovej scéne sa objavil v 80. rokoch minulého storočia ako DJ v pirátskom rádiu a zakladateľ Soul Food Cafe System. Neskôr založil skupinu Faithless spolu s producentom-inštrumentalistom-DJ Rollom Armstrongom, klávesistkou-DJ Sister Bliss a spevákom a skladateľom Jamiem Cottom. Čerpali z takého širokého spektra vplyvov, že ich nahrávacia spoločnosť opísala ich debutový album “Reverence”, vydaný v roku 1996, ako “folk-house-hip-hop-blues-ambience-jazz-rap pre tanečný parket a pohovku”.

Album “Reverence” sa spočiatku neujal, ale nakoniec si získal širokú skupinu priaznivcov; kapela si získala celosvetovú popularitu vďaka dynamickým pódiovým vystúpeniam a albumom vrátane “Outrospective” a kolekcie najväčších hitov “Forever Faithless”.

Skupina Faithless sa rozpadla v roku 2011, ale nedávno sa opäť spojila, už bez Jazza, ktorý medzitým založil skupinu Maxi Jazz & The E-Type Boys.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…