The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej 53 ľudí bolo prevezených do nemocnice v dôsledku vážnej nehody autobusu, ku ktorej došlo v sobotu večer na diaľnici na západe Kanady.

Podľa informácií spoločnosti Interior Health boli pacienti prevezení do troch rôznych nemocníc v mestách Kelowna, Penticton a Merritt.

Zdravotnícky úrad v dôsledku incidentu vydal oranžový kód, čo znamená katastrofu alebo hromadné nešťastia. Nie je známe, či došlo k úmrtiam.

Premiér David Eby a ministri vydali v sobotu neskoro večer vyhlásenie k incidentu.

“Na Štedrý deň sme šokovaní a zarmútení, keď sme sa dozvedeli o vážnej nehode autobusu na diaľnici 97C Okanagan Connector medzi Merrittom a Kelownou,” uvádza sa vo vyhlásení.

“V myšlienkach sme s tými, ktorých nehoda zasiahla, s ich blízkymi, ako aj s prvými záchranármi a zdravotníckymi pracovníkmi, ktorí dávajú zo seba všetko, aby ošetrili ľudí a zabezpečili ich bezpečnosť.”

RCMP predtým uviedla, že v sobotu sa pri Merritte stal účastníkom vážnej nehody osobný autobus, pričom Okanagan Connector bol uzavretý v oboch smeroch.

Volajúci do CityNews, jeden z otcov dvoch cestujúcich, ktorý si neželal byť menovaný kvôli ochrane súkromia, povedal, že nehoda sa stala v sobotu okolo 18:15.

“Pred tridsiatimi minútami som volal na záchrannú službu, povedali, že boli informovaní a posielajú veci, ale je to plný autobus, že. V autobuse je 40 až 50 ľudí. V autobuse sú moje dve dcéry, ktoré volali a nie sú v poriadku,” povedal volajúci.

Podľa jeho slov majú cestujúci vo vozidle hlásené vážne zranenia. Podľa otca sa jeho dcéry a niektorí spolucestujúci ukrývajú v autách, ktoré zastavili, aby pomohli, keďže je tma a mnohí ľudia stratili svoje telefóny.

zdroj: vancouver.citynews.ca

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…