The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej 53 ľudí bolo prevezených do nemocnice v dôsledku vážnej nehody autobusu, ku ktorej došlo v sobotu večer na diaľnici na západe Kanady.

Podľa informácií spoločnosti Interior Health boli pacienti prevezení do troch rôznych nemocníc v mestách Kelowna, Penticton a Merritt.

Zdravotnícky úrad v dôsledku incidentu vydal oranžový kód, čo znamená katastrofu alebo hromadné nešťastia. Nie je známe, či došlo k úmrtiam.

Premiér David Eby a ministri vydali v sobotu neskoro večer vyhlásenie k incidentu.

“Na Štedrý deň sme šokovaní a zarmútení, keď sme sa dozvedeli o vážnej nehode autobusu na diaľnici 97C Okanagan Connector medzi Merrittom a Kelownou,” uvádza sa vo vyhlásení.

“V myšlienkach sme s tými, ktorých nehoda zasiahla, s ich blízkymi, ako aj s prvými záchranármi a zdravotníckymi pracovníkmi, ktorí dávajú zo seba všetko, aby ošetrili ľudí a zabezpečili ich bezpečnosť.”

RCMP predtým uviedla, že v sobotu sa pri Merritte stal účastníkom vážnej nehody osobný autobus, pričom Okanagan Connector bol uzavretý v oboch smeroch.

Volajúci do CityNews, jeden z otcov dvoch cestujúcich, ktorý si neželal byť menovaný kvôli ochrane súkromia, povedal, že nehoda sa stala v sobotu okolo 18:15.

“Pred tridsiatimi minútami som volal na záchrannú službu, povedali, že boli informovaní a posielajú veci, ale je to plný autobus, že. V autobuse je 40 až 50 ľudí. V autobuse sú moje dve dcéry, ktoré volali a nie sú v poriadku,” povedal volajúci.

Podľa jeho slov majú cestujúci vo vozidle hlásené vážne zranenia. Podľa otca sa jeho dcéry a niektorí spolucestujúci ukrývajú v autách, ktoré zastavili, aby pomohli, keďže je tma a mnohí ľudia stratili svoje telefóny.

zdroj: vancouver.citynews.ca

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…