Vo veku 72 rokov zomrel americký hudobník Dusty Hill, ktorý viac ako päť desaťročí pôsobil ako basgitarista rockovej skupiny ZZ Top. Podľa časopisu Rolling Stone to oznámili zostávajúci dvaja členovia texaského tria, Billy Gibbons a Frank Beard. Podľa vyhlásenia kapely zomrel ich spoluhráč v spánku vo svojom dome v Houstone.

Budúci basgitarista sa narodil 19. mája 1949 v Dallase ako Joseph Michael Hill. Časopis Rolling Stone napísal, že na basgitaru začal hrať v trinástich rokoch. V jednom rozhovore pred niekoľkými rokmi povedal, že na rozdiel od “väčšiny basgitaristov” nezačínal s klasickou gitarou, ale ako spevák.

S Gibbonsom a Beardom sa spojil tesne pred dokončením prvého albumu ZZ Top; prvý štúdiový album vyšiel v roku 1971 a formácia má na svojom konte celkovo pätnásť albumov, v ktorých kombinuje hard rock, blues rock či tzv. južanský rock. Posledný album La Futura vyšiel v roku 2012. V roku 2004 bolo trio uvedené do Rock and rollovej siene slávy.

Pred časom bol Hill hospitalizovaný so zranením bedrového kĺbu a skupina bola nútená odohrať niekoľko koncertov s náhradníkom Elwoodom Francisom. Či to však nejako súvisí s úmrtím, zatiaľ nepotvrdil žiadny oficiálny zdroj.

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…