Sme si istí, že naše triky vám pomôžu dať všetky veci do poriadku, tak rýchlo, ako to bude možné. Menej času na domáce práce a viac času strávený s rodinou!

Zlaté pravidlá čistého domova:
Čistenie plastových okien
Ako ťažko sa čistí okná a to hlavne v škárach. Posypte toto problémové miesto sódou a polejte octom. Zmes začne peniť, nechajte to pôsobiť 15 minút a potom už len stačí všetko zotrieť papierovým obrúskom alebo handričkou.

Trblietavá kúpeľňa
Zahrejte si ocot a zmiešajte ho s prípravkom na umývanie riadu v pomere 1: 1. Touto zmesou dôkladne pretrite kohútiky, sprchovací kút alebo vaňu. Nechajte pôsobiť 30 minút a čistota je na svete!

Ocot na pranie
Ocot dokáže výborne vyčistiť práčku na pranie tak, aby sa zabránilo výskytu plesní a usadenín. Nalejte ocot do priehradky na prášok a zapnite práčku na režim dlhého pranie. Ocot môžete pokojne pridať aj pri praní farebného oblečenia. Bude žiarivejšia, škvrny zmiznú a zbaví vás aj zvieracích chlpov. Zázraky urobíte aj s vašimi uteráky – žiadne zapáchajúce plesne, sviežosť, obnovený vzhľad a to vďaka jednej prísade, ktorú pridáte do bežného prania.

Hračky
Veľa rodičov to možno aj takto robí! Akékoľvek plastové a plyšové hračky môžete prať v práčke, ale najskôr ich vložte do vreca na pranie. Najlepšie je zvoliť prací prášok, ktorý je na to najvhodnejšie, aby dieťa nebolo alergické.

Farebné fixky od umelcov
Ak máte aj vy doma malé rojkov, ktorí radi ukazujú svoje umelecké zručnosti po stenách a nábytku, vyskúšajte zubnú pastu. Ak nepomôže ona, použite jedlú sódu!

Odstránenie laku na nechty
Rozliaty lak na nechty nie je nič príjemné – zničíte si svoj obľúbený produkt a namiesto toho si vyrobíte škvrnu na povrchu, kde sa rozlial. Môžete sa pokúsiť zbaviť sa jej pomocou odlakovača na nechty, v prípade, že je ešte mokrý. S vysušeným lakom to je o niečo ťažšie. Ako prvý krok, nastriekajte na neho lak na vlasy a potom oblasť vyčistite teplou mydlovou vodou.

Čistá mikrovlnná rúra
Vložte do mikrovlnky rozrezaný citrón a škoricovú paličku alebo jej prášok. Zahrejte citrón na 10 minút. Citrón prispeje k dezinfekcii povrchu a škorice odstráni nepríjemný zápach po potravinách.

Kuchynská linka
Zmiešajte si olej so sódou a vzniknutú pastu aplikujte na dvierka kuchynských skriniek, najmä v oblasti úchytiek.

Nábytok bez prachu
Ak si chcete utrieť prach z nábytku a potom to dlhšiu dobu neopakovať, dajte si na papierovú utierku niekoľko kvapiek rastlinného oleja. Najskôr pretrite povrch naolejovanou stranou a následne suchú. Prach sa na drevenom nábytku dlhšiu dobu neobjaví

zdroj: ezy.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Spôsob, akým zahrali 53 rokov starý hit, je fenomenálny! TOTO musíte vidieť!

V roku 1965 sa duo Simon a Garfunkel preslávilo singlom, ktorý sa…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Slováci na toto veľký POZOR: Nebezpečný vírus v telefónoch! Ľudia kvôli tomu prišli o stovky eur

Vírus Joker sa objavil v niektorých mobilných aplikáciách. Môže ukradnúť nielen kontakty…