The map, 2013, based on 1.1 billion users

Na predmestí Chicaga došlo v pondelok k streľbe na sprievode pri príležitosti Dňa nezávislosti.

Šesť ľudí zahynulo a 19 bolo zranených, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady. Svedkovia uviedli, že videli zakrvavené telá prikryté dekami. Na mieste zasahuje polícia, ktorá incident opisuje ako aktívny. Útočník je na úteku. Predpokladá sa, že na ľudí v sprievode strieľal zo strechy.

Sprievod v Highland Parku na predmestí Chicaga bol zastavený, keď sa asi 10 minút po jeho začiatku ozvali výstrely a stovky ľudí sa rozbehli do bezpečia, informoval denník Chicago Sun Times.

Policajný dôstojník Christopher Covelli uviedol, že nemôže poskytnúť podrobnosti, ale že “strelec strieľal zo strechy”. Neuviedol, kde sa nachádza. Je to beloch vo veku 18 až 20 rokov s dlhšími čiernymi vlasmi.

“Počul som 20 alebo 25 výstrelov, ktoré išli rýchlo za sebou,” opísal pre Chicago Sun Times obyvateľ mesta Miles Zamerski. Ďalší svedok opísal, že počul výstrely naľavo od miesta, kde sa nachádzal, a videl ženu, ktorá sa zrútila na zem.

Na záberoch sú vidieť prázdne divácke stoličky a opustené autá na križovatkách. Polícia vyzvala obyvateľov v oblasti, aby nevychádzali von

Podľa chicagskej televízie CBS 2 ľudia utekali po tom, čo počuli niekoľko hlasných rán. “Všetci utekali, schovávali sa a kričali,” povedala Elyssa Kaufmanová, digitálna producentka CBS 2, ktorá bola v sprievode.

Úrady oficiálne nehlásili žiadne obete, ale svedkovia agentúre AP opísali, že videli zakrvavené telá, ktoré boli zrejme prikryté dekami.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…