pozor
pozor

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Tieto výrobky boli nahlásené do systému Safety Gate/RAPEX kontrolnými orgánmi v Českej republike, Nemecku, Španielsku, Taliansku, vo Francúzsku a Švédsku. Existuje možnosť, že sa tieto výrobky môžu vyskytovať aj na Slovensku.

Medzi problematickými výrobkami je napríklad farba na tetovanie Dynamic Viking Ink, Color Co., ktorá obsahuje prekročené množstvo olova. Korektor Camouflage + Matt concealer značky Essence a ústna voda Colutorio Clorhexidina + xilitol Imark obsahujú vyšší celkový počet aeróbnych mezofilných baktérií.

V súprave na bielenie zubov Gel de blanchiment des dents kit, blanchiment dentaire à domicile (10 pcs) bolo zistené nepovolené množstvo peroxidu vodíka. Zakázané látky boli zaznamenané aj vo výrobkoch Assima Plus, Oudi, Natural Care, Figaro, Glicemille nutriente a Doccia crema aromatico, ako aj v Breeze men – Invisible Protection, Natural Care, Victory League stimulating značka Adidas a Toniico Delicato.

ÚVZ SR upozorňuje aj na výrobky Miele Elixir, Free Space Close 2, Vidal doccia schiuma, Eau Fraiche a Deolatte idratante. Medzi nahlásenými výrobkami sú aj Berry Week, Green Code, The Once a Salviettine struccanti biodegradabili – vlhčené utierky na odstraňovanie make-upu značky Nivea.

Spotrebitelia sú vyzývaní, aby boli opatrní pri nákupe a používaní týchto výrobkov. Ak vlastnia niektorý z týchto výrobkov, mali by ho vrátiť výrobcovi, dovozcovi, dodávateľovi alebo predávajúcemu.

zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…