Práve sa stalo

Polícia v Ohiu uviedla, že pri streľbe pred futbalovým zápasom na strednej škole boli zranení traja ľudia, pričom ľudia na ihrisku a diváci na tribúnach sa utekali schovať.

Polícia uviedla, že streľba sa ozvala za štadiónom Whitmer High School v Tolede v piatok okolo 21.30 h počas zápasu s Central Catholic High School. Zranený bol študent Whitmeru a dvaja dospelí, uviedla hovorkyňa miestnych škôl Washingtonu Katie Petersová.

“Minulá noc bola strašnou a traumatizujúcou udalosťou,” uviedli v spoločnom vyhlásení policajný náčelník George Kral, starosta Wade Kapszukiewicz a superintendent Kadee Anstadt. “Našťastie… všetky tri obete utrpeli len ľahké zranenia a všetky budú v poriadku.”

 

Napriek predchádzajúcim správam, že dve osoby boli vzaté do väzby, polícia v sobotu uviedla, že nedošlo k žiadnemu zatknutiu. Polícia uviedla, že kamerový záznam “už pomohol pri identifikácii potenciálneho cieľa” a vyšetrovanie pokračuje.

Dispečeri polícii oznámili, že svedkovia nahlásili dve osoby v čiernych lyžiarskych maskách, ktoré strieľali, a vozidlo, ktoré potom ušlo, uviedol denník Toledo Blade. Noviny uviedli, že hra bola prerušená necelých sedem minút pred koncom, keď sa na štadión zišli policajné a hasičské posádky.

“Pri evakuácii sa nezranil žiadny z hostí a my nemôžeme byť na našich študentov, zamestnancov, fanúšikov Whitmeru a hostí z Central Catholic viac hrdí,” povedal Peters. Diváci boli pred vstupom skenovaní kovovou tyčinkou na prítomnosť zbraní a na zápase pracovalo 16 príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní. Po tom, ako boli tri obete nájdené v blízkosti futbalového štadióna, ich pred prevozom do nemocníc ošetrili záchranári.

 

Lisa Gonzalezová pre Toledo Blade uviedla, že bola na toalete, keď počula jeden výstrel a vyšla von do chaosu.

 

“Všetci kričali: ‘Strieľajú, strieľajú’ a my sme len utekali,” povedala.

 

Kevin Parkins, riaditeľ strednej katolíckej školy, uviedol, že futbalové zápasy mladších a prvých ročníkov naplánované na sobotu boli zrušené. Vo videopríhovore v piatok večer uviedol, že v utorok sa zhromaždia študenti Central Catholic, aby sa s nimi “porozprávali, podporili ich, ale aj pomodlili”.

 

“Je to príležitosť aj pre vás, rodičov, opatrovníkov, aby ste sa zapojili do rozhovoru so svojimi deťmi,” povedal Parkins, informovala televízia WTOL-TV. “Musíme pokračovať v každodennom boji, aby sme sa uistili, že náš svet, naša krajina, náš štát a naša komunita tu v severozápadnom Ohiu chápe, aký cenný je život,” povedal.

 

 

Zdroj: https://apnews.com/article/sports-football-shootings-ohio-high-school-da5e242248f3a8cfa21765123ef32a5d

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…