Podľa výpovede svedkov strieľal bývalý policajt z balkóna alebo okna svojho bytu.

Dvaja ľudia utrpeli zranenia po tom, ako bývalý policajt strieľal v nedeľu večer po okoloidúcich z balkóna alebo okna svojho bytu v ruskom meste Jekaterinburg, informovali agentúry Interfax a portál Meduza.io.

Pri streľbe bolo ťažko zranené neplnoleté dievča, ktoré utrpelo strelné poranenie brucha a v noci podstúpilo operáciu. Lekári však jej stav naďalej hodnotia ako vážny.

Druhým zraneným je príslušník ruských bezpečnostných zložiek. Jeho zranenia však nie sú vážne a nie je v ohrození života. V súčastnosti je hospitalizovaný v nemocnici v Jekaterinburgu.

Podľa výpovede svedkov strieľal bývalý policajt z balkóna alebo okna svojho bytu. Polícia muža krátko po spustení streľby zadržala a obvinila ho z pokusu o vraždu maloletého dieťaťa a napadnutia príslušníka bezpečnostných zložiek. Strelec bol pod vplyvom alkoholu a strieľať mal z poľovníckej pušky. Povolenie na držbu pušky dostal v roku 2010.

Portál Medúza s odvolaním sa na portály 66.ru a E1.ru uvádza, že strelec sa ešte pred začatím streľby snažil zajať jedného z okoloidúcich a svojím známym údajne poslal text so slovami: “Život ma už nebaví, dnes umriem a všetkých zastrelím.”

Podľa portálu Interfax bol muž vojnovým veteránom a po prepustení zo služby mal problémy s užívaním alkoholu, trpel záchvatmi hnevu a mal rodinné problémy.

zdroj: TASE
Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…

POZOR! Z trhu sťahujú nebezpečnú zmrzlinu a nanuky. Obsahujú nebezpečný karcinogénny pesticíd!

Česká Štátna veterinárna správa (SVS) varuje pred poľskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové…