Podľa výpovede svedkov strieľal bývalý policajt z balkóna alebo okna svojho bytu.

Dvaja ľudia utrpeli zranenia po tom, ako bývalý policajt strieľal v nedeľu večer po okoloidúcich z balkóna alebo okna svojho bytu v ruskom meste Jekaterinburg, informovali agentúry Interfax a portál Meduza.io.

Pri streľbe bolo ťažko zranené neplnoleté dievča, ktoré utrpelo strelné poranenie brucha a v noci podstúpilo operáciu. Lekári však jej stav naďalej hodnotia ako vážny.

Druhým zraneným je príslušník ruských bezpečnostných zložiek. Jeho zranenia však nie sú vážne a nie je v ohrození života. V súčastnosti je hospitalizovaný v nemocnici v Jekaterinburgu.

Podľa výpovede svedkov strieľal bývalý policajt z balkóna alebo okna svojho bytu. Polícia muža krátko po spustení streľby zadržala a obvinila ho z pokusu o vraždu maloletého dieťaťa a napadnutia príslušníka bezpečnostných zložiek. Strelec bol pod vplyvom alkoholu a strieľať mal z poľovníckej pušky. Povolenie na držbu pušky dostal v roku 2010.

Portál Medúza s odvolaním sa na portály 66.ru a E1.ru uvádza, že strelec sa ešte pred začatím streľby snažil zajať jedného z okoloidúcich a svojím známym údajne poslal text so slovami: “Život ma už nebaví, dnes umriem a všetkých zastrelím.”

Podľa portálu Interfax bol muž vojnovým veteránom a po prepustení zo služby mal problémy s užívaním alkoholu, trpel záchvatmi hnevu a mal rodinné problémy.

zdroj: TASE
Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…