pozor
pozor

V obci Zázrivá v okrese Dolný Kubín bol v posledných dňoch zaznamenaný výskyt medveďa, ktorý sa pohyboval v blízkosti rodinných domov.

Medveď sa v podvečerných hodinách objavoval v časti Malá Petrová a spôsobil značné škody. Obecný úrad vyzýva občanov a návštevníkov obce, aby boli počas pohybu v prírode obozretní a chodili do prírody v skupinkách.

Niektorí obyvatelia Zázrivej medveďa spozorovali aj v lokalitách Kozinská či Biela. Jeden z obyvateľov časti Malá Petrová na sociálnej sieti upozornil, že medveď sa pohyboval v ranných hodinách na včelnici asi 100 m od hlavnej cesty smerom do Zázrivej. “Zanechal spúšť, 2 rodiny zničené, ešte sa aj podpísal,” uviedol Peter v komentári pod oznamom obce na Facebooku.

Podobné varovanie vydala v utorok aj obec Pača v Rožňavskom okrese, kde sa v blízkosti kúpaliska pohybujú medvede. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v súvislosti s výskytmi medveďa posilňuje spoluprácu so Štátnou ochranou prírody SR, samosprávami, mestskou a obecnou políciou. Taktiež sa snaží nadviazať užšiu spoluprácu s poľnohospodármi a poľovníckymi združeniami v dotknutých regiónoch. Cieľom je zabezpečiť fungovanie preventívnych opatrení, aby medveď neschádzal do obývaných oblastí a nenavštevoval ich.

 

zdroj: zazriva.com 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…