Podľa Americkej pediatrickej akadémie je udusenie jednou z hlavných príčin úmrtí detí do 3 rokov. Pre deti sú nebezpečné najmä malé predmety, ale nebezpečné sú aj niektoré potraviny, napríklad popcorn alebo hrozienka. Tento príbeh je nešťastným príkladom toho, že stačí málo, aby sa dieťa zadusilo. Mirrandini rodičia chcú varovať ostatných rodičov a žiadajú ich, aby sa o tento príbeh podelili .

Mirranda bola zdravé dvojročné dievčatko. V deň matkiných narodenín sa Mirranda začala dusiť popcornom. Jej rodičia spanikárili a okamžite zavolali záchranku. Nanešťastie sa popcorn zasekol hlboko a bránil jej v dýchaní. Kým prišla sanitka, srdce dievčaťa nebilo a oni začali s resuscitáciou. Napriek tomu lekári v zdravotníckom centre VCU dievčatko oživili. Nanešťastie, táto správa bola zdrvujúca. Mirranda mala trvalé poškodenie mozgu. Postupne sa jej zhoršila aj funkcia obličiek a nakoniec zomrela.

Po tejto veľkej tragédii robí rodina všetko pre to, aby si ostatní rodičia uvedomili, ako málo stačí na to, aby sa dieťa udusilo . Najviac ohrozené sú deti do 3 rokov. Rovnako ako Mirrandini rodičia dúfame, že si tento príbeh prečíta čo najviac ľudí a podelia sa oň so svojimi priateľmi.

Máme pre vás niekoľko ďalších tipov, ako podobnej situácii predísť:

– Nedávajte deťom potraviny, ktorými sa môžu zadusiť – ak ide o veľké kusy mäsa, syra, cukríky, popcorn alebo hrozienka.

– Keď dieťa je, nikdy ho nenechávajte samé – počas jedla by nemalo chodiť ani behať po miestnosti a nemalo by rozprávať.

– Jedlo nakrájajte na malé kúsky – napríklad je dobré podávať zmiešané mäso a zeleninu.

– Starostlivo skontrolujte hračky – hračky pre deti a tiež malé časti, ktoré sú poškodené, predstavujú pre dieťa hrozbu. Malé predmety (najmä batérie a mince) držte mimo dosahu.

 

Zdieľajte to!

zdroj: GOODHOUSEKEEPING

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…