Práve sa stalo

Pri sobotňajšej zrážke cisternového vozidla prevážajúceho palivo a osobného autobusu zahynulo na severe Mexika najmenej 18 ľudí, informovali úrady.

Prokurátori v severnom pohraničnom štáte Tamaulipas uviedli, že nehodu mohol spôsobiť jeden z dvoch cisternových prívesov nákladného auta, ktorý sa stratil.

Pri zrážke obe vozidlá úplne zhoreli. Na policajných fotografiách bolo vidieť, že z autobusu zostala len spleť dymiaceho a zuhoľnateného kovu.

Polícia štátu Tamaulipas pôvodne našla deväť súprav pozostatkov, ale do skorého popoludnia prokurátori uviedli, že sa našlo ďalších deväť. Počet mŕtvych by sa podľa nich mohol zvýšiť.

K nehode došlo pred svitaním na diaľnici, ktorá vedie do mesta Monterrey na severe krajiny.

Vodič nákladného auta s palivom zrejme prežil a je predmetom vyšetrovania. Autobus zrejme vyrazil zo stredného štátu Hidalgo a smeroval do Monterrey.

Náves ťahal dva cisternové prívesy v tandeme. Takéto nákladné vozidlá s dvoma kontajnermi boli v minulosti účastníkmi mnohých smrteľných nehôd.

Keďže hmotnostné obmedzenia a bezpečnostné kontroly v Mexiku sú laxné, v minulosti sa objavili výzvy na zákaz týchto extrémne ťažkých a ťažkopádnych nákladných vozidiel.

Štátna prokuratúra vo svojom vyhlásení uviedla, že “k nehode mohlo dôjsť, pretože sa uvoľnila jedna z palivových nádrží”.

zdroj: apnews.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…