Práve sa stalo

Podľa polície je 34-ročná Victoria Moreno obvinená z pokusu o vraždu prvého stupňa a z ublíženia na zdraví dieťaťa s priťažujúcimi okolnosťami. V stredu sa dostavila na súd.

Keď sa jej trojročný synovec plazil pri okraji móla Navy Pier pri jazere Michigan, Victoria Morenová sa obzrela, či sa niekto nepozerá, zohla sa, oboma rukami chlapca schmatla a hodila ho do vody, obvinila v stredu prokuratúra.

Morenová si potom sadla a pozerala, ako sa dieťa potápa pod hladinu, uviedli prokurátori v súdnom vyhlásení, ktoré pozorovateľov dohnalo k slzám.

“Počas žiadnej z týchto udalostí obžalovaná ani raz nekričala o pomoc, nevolala o pomoc, nežiadala o pomoc ani sa sama nepokúšala pomôcť,” povedala asistentka štátneho prokurátora Lorraine Scadutová počas vypočúvania Morena o väzbe. “Keď prišla polícia, obžalovaná predstierala, že o dieťati nič nevie.”

Trvalo 30 minút, kým potápači našli chlapca na dne jazera, a keď ho v pondelok popoludní vytiahli z vody, mal zástavu srdca. Záchranári ho oživovali a chlapca previezli do detskej nemocnice Lurie, ale Scaduto povedal, že sa neočakáva, že chlapec prežije.

Podľa rodiny otec dieťaťa nemohol vidieť svojho syna, pretože je hospitalizovaný v Loyola Medical Center, kde čaká na transplantáciu srdca.

Sudkyňa Susanna Ortizová zamietla prepustenie 34-ročnej Morenovej na kauciu napriek argumentom obhajoby, že trpí psychickými problémami a mohla sa zrútiť. Sudkyňa označila Morenove činy za “úmyselne brutálne a ohavné”.

Jej rozhodnutie prišlo po tom, ako prokurátori podrobne opísali Morenovo konanie v ten deň:

Podľa Scadutovej sa Moreno s chlapcom ráno vytratil z rodinného domu v Des Plaines, zatiaľ čo iná teta išla zobudiť svoje deti a jeho stará mama sa išla prezliecť.

Morenová “ukradla kľúče” od rodinného nákladného auta a “vytratila sa z rezidencie bez toho, aby niekto vedel, že odišla”, povedal Scaduto. Druhá teta už nepočula chlapca rozprávať “a začala sa báť”, uviedol prokurátor. Vtedy si všimla, že Moreno a chlapec sú preč a nákladné auto chýba.

Morenová nesmela šoférovať, pretože berie lieky na “duševné problémy” a kvôli alarmujúcemu incidentu spred týždňa, keď sa viezla na Navy Pier s niekoľkými deťmi, uviedol Scaduto.

zdroj: chicago.suntimes.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…