The map, 2013, based on 1.1 billion users

Primár Milan Kulkovský zdieľal na sociálnych sieťach príspevok, v ktorom opísal svoje skúsenosti z praxe posledných dní.

Jeho status prinášame v plnom znení:

“1459 pozitívnych PCR testov. Toľko sme mali naposledy niekedy v marci. Dvojtisícovú hranicu prekročíme čoskoro. Denné prírastky pozitívnych ale nie sú dôležité, zaujímať by nás mali nemocnice a miera obmedzenia starostlivosti o nekovidových pacientov.
Reprofilizované Covid oddelenie u nás funguje len pár dní. Zloženie našich pacientov kopíruje celoslovenský trend.
Za tých pár dní sme hospitalizovali 14 pacientov. Všetci s obojstranným zápalom pľúc. Stavy vyžadujúce oxygenoterapiu. Od štandardnej, nízkoprietokovej, cez neinvazívnu až po umelú pľúcnu ventiláciu.
Zo 14 pacientov len dvaja plne očkovaní, 12 neočkovaných. Z nich jeden starší polymorbídny pán očkovaný druhou dávkou ešte v marci (dôkaz vhodnosti podpornej-booster dávky u rizikových osôb, ktoré boli očkované medzi prvými). Druhý, starší ale bez závažných komorbidít, vystavený vysokej infekčnej dávke, vírusovej náloži, od neočkovaného príbuzného doma, kde sa nijako nechránil, keď sa o neho staral (dôkaz vhodnosti booster dávky u vysoko exponovaných osôb, napríklad zdravotníkov).
Dvoch pacientov sme mohli prepustiť domov, dvoch sme preložili na OAIM, keďže museli byť napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.
K dnešnému dňu máme na Covid oddelení 10 pacientov, z nich 9 neočkovaných. V porovnaní s druhou vlnou sú to mladšie ročníky. Poslední prijatí sú čerství päťdesiatníci s ťažkým obojstranným zápalom pľúc, hyposaturační (saturácie okolo 60%). Okamžite napojení na HFNO (High-flow nasal oxygen), predstupeň umelej pľúcnej ventilácie.
Nikoho už nebudem presviedčať, aby sa dal zaočkovať. Rozhodnutie je na vás. Ponúkam len fakty z praxe…a tie hovoria jasnou rečou…
Ps. keď som v službe prechádzal nemocnicou, všimol som si na viacerých oddeleniach, že takmer každá návšteva sa niesla v podobnom duchu – príbuzní aj pacienti mali zložené rúška pri rozhovoroch na chodbách aj na izbách. To len keď budeme hľadať odpoveď na otázku, prečo sa niekto nakazil v nemocnici…a nie, personál to neustriehne, má inú prácu, než diskutovať o nulitných zákonoch a neustále prosiť o spoluprácu…
Foto: pacient 4 dni po pozitívnom teste, 6 dní od začiatku ťažkostí. V produktívnom veku, pracujúci. Dusiaci sa. Saturácia pri odvoze z domu pod 60%. Obojstranný zápal pľúc. Nutnosť okamžitej neinvazívnej ventilácie HFNO. Neočkovaný…
Doplnenie: ďakujem veľmi pekne všetkym prispievateľom nie len pod týmto posledným príspevkom. Doporučujem prejsť si ich. V diskusii nájdete množstvo skutočných príbehov, info z iných nemocníc a odpovede na otázky, ktoré zaujímajú aj vás. Teší ma zloženie sledovateľov tohto blogu ✌️✊ ďakujem vám” napísal primár Kulkovský na svojom facebooku.
Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…