The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri výbuchu na čerpacej stanici v írskom grófstve Donegal zahynulo desať ľudí vrátane dvoch tínedžerov a jedného mladšieho dievčaťa, uviedla v sobotu polícia a dodala, že išlo zrejme o “tragickú nehodu”.

Polícia uviedla, že pri výbuchu, ku ktorému došlo v piatok krátko po 15.00 h miestneho času (14.00 h SELČ) na čerpacej stanici Applegreen na okraji obce Creeslough, sa neočakávajú žiadne ďalšie obete.

Medzi mŕtvymi, ktorí pochádzali z miestnej oblasti, boli aj štyria muži a tri ženy. Osem ľudí je ošetrovaných v nemocnici, vrátane jedného s kritickými zraneniami, ktorý bol letecky prevezený do Dublinu.

“Ako policajný zbor musíme mať otvorenú myseľ pri vyšetrovaní, ale naše informácie v tejto chvíli poukazujú na tragickú nehodu,” povedal na tlačovej konferencii superintendent David Kelly.

Fotografie z miesta nešťastia ukazujú dvojposchodový obytný dom nad predajňou čerpacej stanice s rozstrieľanými stenami a čiastočne zrútenou strechou a trosky roztrúsené po prednom dvore, kde bolo zaparkovaných niekoľko áut.

Írsky premiér Micheál Martin uviedol, že táto udalosť je pre malú komunitu, ktorá má len niekoľko stoviek obyvateľov, nevýslovnou tragédiou.

“Ľudia na celom ostrove budú z tejto tragickej straty života otupení rovnakým pocitom šoku a úplného zničenia ako obyvatelia Creesloughu,” uviedol Martin v piatkovom vyhlásení.

“Chcel by som vyjadriť hlbokú sústrasť ich rodine, priateľom a celej komunite Creeslough v týchto najtemnejších dňoch pre Donegal a celú krajinu.”

Sústrasť rodinám obetí vyjadril aj britský minister zahraničných vecí James Cleverly.

Miestny poslanec za stranu Sinn Fein Pearse Doherty v piatok na mieste činu povedal, že “mohutný výbuch” bolo počuť na míle ďaleko. Ako jediný supermarket v obci, kde sa nachádza pošta a kaderníctvo, povedal, že stanica by bola veľmi rušná práve na konci školského dňa.

Bernard Doherty, ktorý býva neďaleko a poznal všetky obete okrem jednej, povedal pre národnú televíznu stanicu RTE, že on a ďalší začali odpratávať trosky traktormi a prívesmi predtým, ako sa k záchranným službám na mieste pripojila írska pobrežná stráž a špecializovaný záchranný tím z neďalekého Severného Írska.

“Trosky boli rozmetané po prednom dvore až po cestu. Na mieste sa povaľovalo všetko od plechu až po tvárnice, podlahové dosky, obsah obchodu,” povedal a dodal, že jednu osobu vytiahli živú.

“Asi 20 sekúnd po pristátí na mieste sme vedeli, čo nás čaká.”

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…