The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dvaja ľudia sa ocitli v nebezpečenstve pri práci v lese. V Kremnických vrchoch ich prenasledovala medvedica. Jeden z nich bol lesník a druhý jeho 13-ročný syn, ktorý bol s ním na prázdninach. Lesník sa musel brániť zbraňou a medvedicu zasiahol.

Lesník pracuje v lese už 18 rokov a stretol sa s medveďmi mnohokrát, ale tentoraz to bolo inak. Jeho syn bol v ohrození života. “Bol som pripravený urobiť hocičo pre dieťa,” povedal Martin Seredy. Martin má na starosti lesný obvod Čierne v Kremnických vrchoch. Spolu so synom išli do lesa od Harmanca. Lesník označoval stromy na pokácenie. Keď si robili pauzu na jedlo, zaskočila ich medvedica. “Syna som chytil a kričal som mu, aby utekal, ale on padol. Vtedy som sa obrátil a začal som pálit,” opísal Martin.

Medvedica odišla, keď sa spamätali z prvého šoku, lesník zavolal pomoc. Vyššie našli stopy po minuloročných mláďatách. “Postupne sa budia zo zimného spánku, podľa stôp je tam veľa medveďov,” povedal Pavol Kostúr, lesník CHKO Poľana. Medvedicu však nenašli, krvavá stopa sa postupne prerušila, podľa lesníkov nebola vážne poranená. Bolo to nepríjemné stretnutie, hoci boli obaja vystrašení, našťastie neboli zranení. “Mám veľa skúseností so stretnutiami s medveďmi, ale bez zbrane do lesa nejdem. Určite mi pomohol adrenalín, chcel som zachrániť dieťa,” povedal Martin.

zdroj: noviny.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…