The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri výbuchu a následnom požiari, ktorý v pondelok večer zachvátil obytnú budovu v juhofrancúzskom prímorskom meste Saint-Laurent-de-la-Salanque, zahynulo podľa spravodajského servera BFM TV najmenej sedem ľudí vrátane dvoch detí.

Ďalších približne 30 ľudí je zranených a dvaja ľudia sú stále nezvestní. Príčina výbuchu zatiaľ nie je jasná.

Okolo 1:30 vybuchla budova, v ktorej sa nachádzalo bistro a obchod s potravinami. Následný požiar sa rozšíril na ďalšie dvojpodlažné budovy. Podlahy budov sa zrútili.

Detonácia prebudila aj Nadine Bretovú, 59-ročnú obyvateľku jedného z bytov na ulici. To, čoho bola svedkom, opísala francúzskej televíznej stanici BFM TV ako scény hrôzy a strachu. “Z protiľahlej budovy volala o pomoc nejaká pani. Keď som otvorila okno, už som nepočula jej hlas. Budovy boli spustošené plameňmi, bola to úplná panika,” povedala.

“Počul som veľmi hlasný výbuch a potom som uvidel veľké plamene. Potom sme počuli strašný krik a okná na druhej strane ulice vybuchli. Požiar vznikol v obchode s potravinami alebo v bufete na prízemí,” opisuje ďalší svedok.

Ráno záchranári objavili v troskách obchodu s potravinami a rýchleho občerstvenia päť mŕtvych tiel. Obete sa popálili alebo udusili výparmi.

Prokurátor Jean-David Cavaillé napoludnie uviedol, že počet obetí stúpol na sedem, vrátane jedného dojčaťa a jedného staršieho dieťaťa. Počet obetí je však zatiaľ predbežný. Jedna až dve osoby sú stále nezvestné. Vyšetrovanie v jednej z budov sťažuje jej narušená konštrukcia.

Záchranári previezli do nemocnice 30-ročného muža, ktorý vyskočil z druhého poschodia, aby unikol plameňom. Zranenia utrpeli aj ďalšie osoby. Úrady evakuovali bližšie nešpecifikovaný počet ľudí.

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin prerušil pracovnú cestu do Montpellier a vydal sa na miesto požiaru.

zdroj: euronews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…