The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej 12 ľudí zahynulo a 40 ďalších utrpelo zranenia po tom, čo karaoke bar v južnom Vietname zachvátil mohutný požiar.

Požiar sa rozšíril na druhé a tretie poschodie trojposchodového karaoke salónu v meste Thuận An v provincii Binh Duong v utorok večer okolo 21.00 h.

Oheň sa intenzívne šíril a silnel pomocou zvukovoizolačnej peny a vnútorných drevených konštrukcií, čo prinútilo ľudí v preplnenom bare vyskočiť z okien.

Spomedzi zranených bolo 11 ľudí v kritickom stave a niekoľkým ošetrili zlomené končatiny a zranenia spôsobené pádom z výšky, uviedla oficiálna vietnamská tlačová agentúra.

Požiar pokračoval 40 minút, kým sa ho podarilo uhasiť za pomoci 13 hasičských áut.

Príčina požiaru zostáva neznáma a agentúry ju vyšetrujú.

Fotografie a videá z baru, ktorý sa nachádza v preplnenej obytnej štvrti Hočiminovho mesta, ukazovali obrovské oblaky hustého čierneho dymu valiace sa z baru, keď hasiči na žeriavoch pracovali na uhasení plameňa.

Duong Ba Khuong, 27-ročný zamestnanec baru, povedal pre VN Express International, že sa to začalo po tom, ako počul niekoľko výbuchov na prvom a druhom poschodí budovy.

Niektorí zamestnanci to išli skontrolovať a videli stĺpy dymu, povedal a dodal, že použili miniatúrne hasiace prístroje, ale tie boli pred mohutným požiarom zbytočné.

“Keď vypukol požiar, tak som spanikárila a utekala som do bezpečia a nepamätám si, ako sa to stalo,” povedala štátnym médiám svedkyňa, ktorá sa predstavila len ako Quynh.

Karaoke bary si v krajine získali obrovskú popularitu v priebehu krajiny, pričom v Hočiminovom Meste vzniklo niekoľko vychytených karaoke salónov. Nedostatočné bezpečnostné normy na miestach však vyvolali obavy úradov.

Premiér Pham Minh Chinh v stredu nariadil ministerstvu verejnej bezpečnosti a provinčným orgánom, aby vyšetrili príčinu požiaru.

Chinh tiež nariadil mestám a provinciám v celej krajine juhovýchodnej Ázie, aby zvýšili bezpečnostné normy v zariadeniach vrátane karaoke barov.

zdroj: trendsmaza.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…