The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej 12 ľudí zahynulo a 40 ďalších utrpelo zranenia po tom, čo karaoke bar v južnom Vietname zachvátil mohutný požiar.

Požiar sa rozšíril na druhé a tretie poschodie trojposchodového karaoke salónu v meste Thuận An v provincii Binh Duong v utorok večer okolo 21.00 h.

Oheň sa intenzívne šíril a silnel pomocou zvukovoizolačnej peny a vnútorných drevených konštrukcií, čo prinútilo ľudí v preplnenom bare vyskočiť z okien.

Spomedzi zranených bolo 11 ľudí v kritickom stave a niekoľkým ošetrili zlomené končatiny a zranenia spôsobené pádom z výšky, uviedla oficiálna vietnamská tlačová agentúra.

Požiar pokračoval 40 minút, kým sa ho podarilo uhasiť za pomoci 13 hasičských áut.

Príčina požiaru zostáva neznáma a agentúry ju vyšetrujú.

Fotografie a videá z baru, ktorý sa nachádza v preplnenej obytnej štvrti Hočiminovho mesta, ukazovali obrovské oblaky hustého čierneho dymu valiace sa z baru, keď hasiči na žeriavoch pracovali na uhasení plameňa.

Duong Ba Khuong, 27-ročný zamestnanec baru, povedal pre VN Express International, že sa to začalo po tom, ako počul niekoľko výbuchov na prvom a druhom poschodí budovy.

Niektorí zamestnanci to išli skontrolovať a videli stĺpy dymu, povedal a dodal, že použili miniatúrne hasiace prístroje, ale tie boli pred mohutným požiarom zbytočné.

“Keď vypukol požiar, tak som spanikárila a utekala som do bezpečia a nepamätám si, ako sa to stalo,” povedala štátnym médiám svedkyňa, ktorá sa predstavila len ako Quynh.

Karaoke bary si v krajine získali obrovskú popularitu v priebehu krajiny, pričom v Hočiminovom Meste vzniklo niekoľko vychytených karaoke salónov. Nedostatočné bezpečnostné normy na miestach však vyvolali obavy úradov.

Premiér Pham Minh Chinh v stredu nariadil ministerstvu verejnej bezpečnosti a provinčným orgánom, aby vyšetrili príčinu požiaru.

Chinh tiež nariadil mestám a provinciám v celej krajine juhovýchodnej Ázie, aby zvýšili bezpečnostné normy v zariadeniach vrátane karaoke barov.

zdroj: trendsmaza.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…