Zomrel Paxton Whitehead, britský herec a divadelný veterán. Jeho rodina pre magazín The Hollywood Reporter uviedla, že 85-ročný muž zomrel v piatok v nemocnici v Arlingtone vo Virgínii. Herec nominovaný na cenu Tony mal plodnú kariéru a podľa denníka Huffington Post sa v 90. a 2000. rokoch minulého storočia niekoľkokrát objavil v populárnych amerických seriáloch.

Objavil sa aj v dvoch epizódach seriálu Priatelia ako pán Waltham, šéf Rachel Greenovej – postavy, ktorú hrala Jennifer Anistonová. Hosťoval aj vo štvrtej sezóne seriálu Frasier v roku 1996, uviedol ďalej portál.
Herec sa objavil aj v ďalších populárnych reláciách, ako napríklad ‘Caroline in the City’, ‘Ellen’, ‘3rd Rock from the Sun’, ‘The Drew Carey Show’ a ‘Mad About You’.

Naposledy sa v televízii objavil v roku 2007 v epizóde seriálu Zúfalé manželky ako Graham Hainsworth, ako uvádza Huffington Post.

Pán Whitehead začal svoju hereckú kariéru v anglickej Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti v roku 1958 a podľa časopisu Entertainment Weekly (EW) debutoval na Broadwayi v roku 1962 v hre “The Affair”.

Medzi jeho najvýznamnejšie divadelné úlohy patria “My Fair Lady” s Richardom Chamberlainom, “The Harlequin Studies” s Billom Irwinom, “Lettice and Lovage” Petra Shaffera, “London Suite” Neila Simona a dlhá rola Sherlocka Holmesa v “Krvavom krucifixu”.

Pán Whitehead sa narodil 17. októbra 1937 v Kente v Anglicku. EW uviedol, že sa o herectvo zaujímal od mladosti a vo veku 17 rokov navštevoval divadelnú školu.

Hojne pracoval aj vo filme, kde debutoval v roku 1986 vo filme “Back To School”, v ktorom si zahral úlohu Dr. Philipa Barbaya – dekana obchodnej školy.

https://youtu.be/12RawF5-Tko

zdroj: ndtv.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…